Ana Sayfa Güncel PTT, GENÇLER MEKTUPLAŞSIN İSTİYOR

PTT, GENÇLER MEKTUPLAŞSIN İSTİYOR

Zonguldak PTT Başmüdürlüğü, genç nesillere mektuplaşma alışkanlığı kazandırmak amacıyla okullara tebrik kartı dağıtıyor.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 21:04
PTT, GENÇLER MEKTUPLAŞSIN İSTİYOR

Zonguldak PTT Başmüdürlüğü, genç nesillere mektuplaşma alışkanlığı kazandırmak amacıyla okullara tebrik kartı dağıtıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli, "Çocuklarımıza mektuplaşma, mektup yazma ve duygularını mektupla ifade etmesini sağlamak amacıyla okul öncesi eğitim ve ilk okul çağındaki çocuklarımızın ayağına giderek ücretsiz tebrik kartı dağıtıyoruz. Ailelerinden habersiz ilk kez tebrik kartı yazan küçükler, ailelerine sürpriz tebrik kartı gönderiyor. Dolayısıyla genç nesillerde de mektup yazma geleneğini devam ettirmek istiyoruz. Bu kapsamda tebrik kartı yazan çocuklar, kurumuza gelerek ailelerine hem mektup gönderme imkânı buluyor hem de kurumuzda mektubun yolculuğunu görüyor. Buradaki amacımız özellikle genç neslimize mektuplaşma duygusunu onlara kazandırmak. Bunun için okullara giderek tebrik kartı dağıtıyoruz. Bayramlarda, yılbaşlarında, anneler günü vs. gibi etkinliklerde mektuplaşmayı nostaljik anlamda da yaşatmak istiyoruz." dedi.

Kurumun mobil iletişim hattına geçtiğini de hatırlatan Meşeli, "Hem teknoloji hem nostalji bir arada gidiyor. Nostaljiye sahip çıkarak teknolojiye de ayak uyduruyoruz. Genç nesillere mektuplaşmanın devam etmesi için okullarda tebrik kartı dağıtıyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Jandarma madencileri kutladı

Jandarma madencileri kutladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık