Ana Sayfa Güncel Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 8 Kasım Mesajı

Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 8 Kasım Mesajı

Milletvekili Bozkurt'tan 8 Kasım Mesajı

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2023 Salı 19:18
Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 8 Kasım Mesajı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, “8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuşunun 194. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bozkurt, mesajında şunları kaydetti: "Zonguldak’ın madencilik serüveni, ilk maden şehidimiz Uzun Mehmet’in 8 Kasım 1829 tarihinde Kestaneci köyünde taşkömürünü bulmasıyla başlamıştır. Uzun Mehmet, vatanı için kömürü aramaktan vazgeçmeyen milli servetimizin ortaya çıkmasında öncülük eden ve bu uğurda hayatını kaybeden ilk maden şehidimizdir.

Taşkömürü, ilimiz ve ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. Uzun Mehmet'in taşkömürünü bulması ile hem ilimizin hem de ülkemizin kaderi değişmiştir. Ülkemiz ekonomisine can veren taşkömürü, yerin metrelerce altında çalışan madencilerimizin geçim kaynağı olmuştur. Zonguldak'ın, Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerinden biri olması ve Emeğin Başkenti olarak anılması taşkömürü sayesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta taşkömürünü bularak ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan Uzun Mehmet olmak üzere, bu uğurda can veren maden şehitlerimizi saygıyla anıyor; 8 Kasım Uzun Mehmet'in kömürü buluşunun 194. yıldönümünü kutluyorum.”

Saffet Bozkurt
AK Parti Zonguldak Milletvekili

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık