Ana Sayfa Güncel MADEN İŞÇİSİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ

MADEN İŞÇİSİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ

Zonguldak Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesinde çalışan maden işçisi Ersin Erdoğdu, -500 kodunda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Acı haber alan Erdoğan ailesi ve yakınları göz yaşlarına boğuldu.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2014 Çarşamba 21:39
MADEN İŞÇİSİ KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ

Olay Ereğli'ye bağlı Kandilli beldesi Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesinde gündüz vardiyasında meydana geldi. Alınan bilgilere göre Madende kazı işçisi olarak çalışan Ersin Erdoğdu (36) -500 kodunda çalışırken aniden rahatsızlandı. Arkadaşları tarafından madenden çıkarılan Ersin Erdoğan, TTK kurumuna ait ambulansa bindirildi. Yolda 112 ekiplerinin aldığı Ersin Erdoğan, Ereğli Devlet Hastanesine acil servisine getirildi.

Resüssitasyon odasına alınan genç adama kalp masajı yapılmaya başlandı. Olayı haber alan Ersin Erdoğan'ın eşi Gülşen (33), akrabaları ve iş arkadaşları hastaneye akın etti. Müdahale yapılan oda önünde ümitle bekleyen Erdoğan'ın yakınları ve arkadaşları, umut dolu beklenen 45 dakika sonrasında acı haberi alınca göz yaşarına boğuldu. Genç madencinin eşi ise acı haber ile birlikte sinir krizi geçirdi. Acılı eş yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Ersin Erdoğan'ın iş arkadaşları ve yakınları da göz yaşlarına boğuldu.

Yaşanan olayla ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan Genel Maden işçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk şube Başkan yardımcısı Ali Eşitmez, Ersin Erdoğan'ın hayatını kaybetmesinde Türkiye Taş Kömürü Kurumu  müessesini sorumlu tuttu.

 

50 kişinin üzerinde çalışan iş yerlerinde doktor bulunması mecburiyeti olduğunu hatırlatan Ali Eşitmez konuşmasında "Gencecik arkadaşımızı göz göre göre ölüme gönderdik bu gün. Olay – 500 kodunda saat 14:45’de tam işçi çıkışı meydana geliyor. Arkadaşımız kalbinde bir sızı hissediyor, yere yığılıyor. Bizim maalesef kurumumuzda; biliyorsunuz ki 50 kişini üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde mutlaka bir tane doktor olması gerekiyor. Maalesef bizim TTK Genel Müdürlüğümüzde ne kurumumuzda acil müdahale edecek bir tane doktorumuz yok. Bunu defalarca dile getirmiştik. Arkadaşımız sadece göz göre göre kurban edildi burada. Kesinlikle birinci derecede Genel Müdürümüz burada sorumludur. Kesinlikle arkadaşımıza ilk müdahale yapılmış olsaydı kurtulabilirdi. Yani 36 yaşında gencecik bir arkadaş, ne diyeyim.  Bize en yakın sağlık istasyonu 20 kilometre biliyorsunuz. Ondan ziyade biz 112 acil servisini aradık. Yolda, TTK kurumundan çıktığı andan itibaren 112 acil servisin doktorları müdahale ettiler ama arkadaşımızın o zamana kadar kalbi durmuştu. Bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ne diyeyim? Başımız sağ olsun. Armutçuk Müessesesinin başı sağ olsun. TTK’mızın başı sağ olsun. Ailesine sabırlar diliyorum. Çocuklarına sabırlar diliyorum" dedi.

2006 yılında Maden işçisi olarak çalışmaya başlayan, geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybeden Maden işçisi Ersin Erdoğan'ın cenazesi Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, Erdoğan'ın evli, Umut (10) ve Ümit (8) adında iki erkek çocuğu babası olduğu öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık