Ana Sayfa Güncel KOBİ DESTEKLERİ

KOBİ DESTEKLERİ

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) Zirvesi adı altında bilgilendirme toplantısı düzenleneceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2014 Cuma 21:26
KOBİ DESTEKLERİ

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) Zirvesi adı altında bilgilendirme toplantısı düzenleneceği bildirildi.
TSO’dan yapılan yazılı duyuruda, üyelere yönelik programın 21 Ocak’ta saat 10.00’da başlayacağı belirtildi.
Açıklamada, toplantının 3 oturumdan oluşacağı ifade edilerek şunlar kaydedildi;
“Birinci oturum, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) yetkilileri tarafından 2014 yılı Mali Destek Programı Sertifikalı Eğitimi ve Bilgilendirme Toplantısı olacak. İkinci oturumda BAKKA uzmanları sunumu ile Ekonomi Bakanlığı Yeni Teşvik Sistemi Bilgilendirmesi yapılacak. Üçüncü oturumda ise Karadeniz Ereğli Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Temsilciliği ve Karadeniz Ereğli Kredi Garanti Fonu (KGF) şubesi tarafından destekler hakkında bilgiler verilecek.”

TSO’nun açıklamasında, bu yıl BAKKA’nın KOBİ Destek Programı kapsamında sağlayacağı krediler ise şöyle sıralandı:
“KOBİ Destek Programı kapsamında, firma başına 35.000-500 bin lira arasında toplam 10 milyon lira, Sosyal Kalkınma Destek Programı kapsamında ise firma başına her bir proje için 25-000 ile 200 bin lira arasında değişecek şekilde toplamda 5 milyon lira hibe desteği sağlanacaktır.
Yine BAKKA Uzmanları tarafından verilecek olan Ekonomi Bakanlığı Yeni Teşvik Sistemi bilgilendirme toplantısı ile yatırımcılarımızın daha etkin bilgilere ulaşabilmesi amaçlanmıştır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Jandarma madencileri kutladı

Jandarma madencileri kutladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık