Ana Sayfa Asayiş Kdz. Ereğli Belediyesi, termal battaniye yüklü 11. Tırı Hatay’a gönderdi

Kdz. Ereğli Belediyesi, termal battaniye yüklü 11. Tırı Hatay’a gönderdi

Kdz. Ereğli Belediyesi, termal battaniye yüklü 11. Tırı Hatay’a gönderdi

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2023 Cuma 16:48
Kdz. Ereğli Belediyesi, termal battaniye yüklü 11. Tırı Hatay’a gönderdi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın girişimleriyle İstanbul Okyanus Firması’nın temin ettiği 4 bin termal battaniye yüklü 11’inci yardım tırı Hatay’a gönderildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da büyük yıkıma yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası Kdz. Ereğli halkının yardım seferberliği sürüyor.

Yardım kampanyasını bizzat koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın girişimleriyle İstanbul Okyanus Firması’nın temin ettiği 4 bin Termal Battaniye yüklü yardım tırı Hatay’a gönderildi.

İstanbul’dan gelen malzemeleri Düzce’de teslim alan Belediye Meclis Üyeleri Gökhan Günay ve Satılmış Yiğit, yardım malzemelerinin Hatay iline sevkini koordine ettiler.

Meclis Üyesi Günay şunları söyledi:

“Kdz. Ereğli’nin öngörülü Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın girişimleriyle İstanbul Okyanus Firması’nın temin ettiği 4 bin adet Termal Battaniye malzemelerini Düzce Kaynaşlı’da teslim aldık. Bu yardımları Hatay’a gönderiyoruz. Ereğli halkı olarak başkanımıza ve Okyanus Firması sahibi Sevcan Saraç’a teşekkür ediyoruz. Malzemeleri Hatay’a ulaştırmak için tırını bize gönderen Ereğli’den Yılmaz Cömert’e de teşekkür ediyoruz. Şoför arkadaşlarımız Aykut ve Mehmet yıldız’a malzemeleri teslim ettik ve yola çıkıyorlar. Kdz. Ereğli halkının gönlü, kalbi deprem bölgesinde. Oradaki yaraları sarmak için hep birlikte kenetlendik. Milletimize başsağlığı diliyorum.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık