Ana Sayfa Güncel İl Jandarmadan "Önce Yaya" Semineri..

İl Jandarmadan "Önce Yaya" Semineri..

İl Jandarmadan "Önce Yaya" Semineri..

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2023 Cuma 19:27
İl Jandarmadan

2023-24 Eğitim-Öğretim yılı 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olup, okul taşıtlarının trafiğe katılacak olması nedeniyle trafik yoğunluğu artış gösterecektir.2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Alınan Trafik Tedbirleri İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 06.09.2023 tarihli ve 57995 sayılı talimatı gereği,

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olup, okul taşıtlarının da trafiğe katılacak olması nedeniyle trafik yoğunluğu önemli derecede artış gösterecektir. Okul çağındaki çocuklarımızın okula gidiş gelişlerinde huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği kazaların önlenmesi ve taşımacılık faaliyetleri denetimlerinin aralıksız olarak sürdürülmesi önem arz etmektedir.

Bu kapsamda; Zonguldak İl J.K.lığı olarak, sorumluluk bölgemizdeki “Önce Yaya” görselleri paydaş kuruluşlar koordinesinde yenilenmiştir. Okul Servis Araç şoför ve çalışanlarına yönelik gerekli bilgilendirme seminerlerine devam edilmektedir. Okulların 11 Eylül 2023 tarihinde açılmasına müteakip yoğunlaştırılmış Okul Servis Aracı denetimlerine başlanılmış olup, denetimlere eğitim öğretim yılı sonuna kadar denetimsiz hiçbir okul servis aracı kalmayacak bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri ile birlikte titizlikle devam edilecektir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz TTK İşçi alımları ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü'nden açıklama...

TTK İşçi alımları ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü'nden açıklama...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık