Ana Sayfa Güncel Ereğli’ye Modern Yaşam Alanı

Ereğli’ye Modern Yaşam Alanı

Ereğli’ye Modern Yaşam Alanı

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2022 Salı 10:49
Ereğli’ye Modern Yaşam Alanı

Kepez ve Belen Mahalleleri’nin kesişme noktasında yapımı süren futbol sahası, yaşam alanı ve parkta incelemelerde bulunan Başkan Halil Posbıyık, birçok mahalleye hizmet edecek olan modern bir yaşam alanı yaptıklarını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kepez ve Belen Mahalleleri’nin kesişme noktasında yapımı süren futbol sahası, yaşam alanı ve parkta incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Halil Posbıyık, bir kaç mahalleye birden hizmet edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Kepez, Yeni Belen ve Belen’in kesişme noktasında Kolsuzoğlu Sokak’ta yeni bir yaşam alanı yapıyoruz. Hızlı bir şekilde inşaatımız devam ediyor.


FUTBOL SAHASI – OTURMA ALANLARI- YENİ ÇOCUK PARKI

Şu anda üzerinde bulunduğumuz futbol sahası gençler için en büyük eksikliklerimizden bir tanesiydi. Yine yan tarafta fitness aletleri ile zenginleştirip mevcut çocuk parkını kaldırıp, daha modern bir çocuk bahçesini altyapısını yaptığımız yere taşıyacağız.

Kadınlarımızın sohbet edeceği bir oturma alanı yapacağız. Yürüyüş yolu var. Yeşil alan çalışmalarımız olacak. Bu çalışmalar bittikten sonra burada 3-4 mahallenin kesiştiği noktada gençlerin spor yapacağı, kadınlarımızın oturup sohbet edeceği dinleneceği, fitness aletleri ile spor yapacağı, aydınlatması yapılmış modern bir alan ortaya çıkarmış olacağız. Mahalle sakinlerinden güzel tepkiler, teşekkürler alıyoruz.

BÖLGEDE YENİ YOLLAR AÇTIK

Aynı zamanda 20 yıllık mesele olan bu yolu da açtık. İsmet İnönü Ortaokulu’na giden bu yol 20 yıldır uğraştığımız, istimlâk edemediğimiz bir yerdi. İstimlakları yapıldı ve bu yol tamamen trafiğe açıldı. Onun su ve kanalizasyon çalışmasını yapıyoruz ve emisyon asfalt döktük. İstinat duvarlarını yaptık. Bu alanın bu hale gelmesi için büyük duvarlar yaptık, çevre düzenlemesi devam ediyor. Güzel bir iş çıkıyor ortaya. Hayırlı olsun diyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Trafik Jandarma ekiplerince okul çevrelerinde güvenlik önlemleri artırıldı...

Trafik Jandarma ekiplerince okul çevrelerinde güvenlik önlemleri artırıldı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık