Ana Sayfa Güncel Ereğli’de Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

Ereğli’de Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

Ereğli’de Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2023 Cuma 18:04
Ereğli’de Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

Karadeniz Ereğli Belediyesi, 16-19 Eylül tarihlerinde sürdürülebilir kentsel ulaşım yöntemleri ile farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirecek.

2002 yılından bu yana, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında farklı ülkelerde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’nda, başvuruda bulunan 41 ülkede bulunan 2500 şehirden biri olan, kentimizde de Kdz.Ereğli Belediyesi ile birlikte çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğinde etkinlikler gerçekleştirilecek.

Sürdürülebilir kentsel hareketlilik konusunda; toplu taşıma, bisiklet kullanımı, yürüyüş, paylaşımlı taşıma gibi çevre dostu ulaşım yöntemlerine odaklanarak trafiği azaltmayı, hava kirliliğini ve sera gazı emisyonlarını azaltma konularında bilgilerin paylaşılacağı etkinlik 16 Eylül Cumartesi saat 10.30 da ofis yolundan bisiklet turu ile başlayacak ve 15.00’e kadar farklı etkinliklerle devam edecek.

Pazar günü yine bisiklet turu ve trekking etkinliğinin yer aldığı program kapsamında Pazartesi ve Salı günü ise Merih Şuğle Ortaokulunda bisiklet sürme farkındalık eğitimleri gerçekleştirilecek.

Bu yıl 22.si düzenlenecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerinin teması “Şehrini Keşfet” sloganıyla “Gelecek Enerjini Koru / Save Energy” olacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık