Ana Sayfa Güncel Ereğli Belediyesi uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı düzenliyor

Ereğli Belediyesi uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı düzenliyor

Ereğli Belediyesi uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı düzenliyor

Giriş Tarihi: 3 Mart 2023 Cuma 19:10
Ereğli Belediyesi uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı düzenliyor

 

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 31 mahallede uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatına başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi önünde yapılan ilk tatbikatta depreme hazırlıklı olmak için ve deprem anında ne yapılması gerektiğine dair eğitim verildi.

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, “Bugünden itibaren her gün mahallelerimizde, okullarımızla uygulamalı olarak bu eğitimleri vereceğiz. Muhtarlıklarımız, STK temsilcilerimiz ve bu eğitimden faydalanmak isteyen her kes bize başvurabilir” dedi. 

İknci derece deprem bölgesinde bulunan Kdz. Ereğli’de, halkı deprem konusunda bilgilendirmek için harekete geçen Belediye, 31 mahalleyi kapsayacak şekilde uygulamalı deprem eğitimi ve tatbikatı başlattı.

İlk tatbikat Kdz. Ereğli Belediyesi önünde yapıldı. Belediye personeli, meclis üyesi ve başkan yardımcıları, daire müdürleri ve belediyede bulunan vatandaşların bilgilendirildiği tatbikatta İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, İtfaiye personeli ve ERİDAK ekibiyle birlikte deprem öncesinde ve sırasında neler yapılması gerektiği, hangi eşyaların nasıl monte edileceği, deprem çantası hazırlığı ve toplanma alanıyla ilgili uygulamalı olarak bilgiler verdi.

-31 MAHALLEDE EĞİTİMLER VERİLECEK- İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, mahallelerde ve okullarda bu eğitimlerin verileceğini belirterek şunları söyledi: “Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle bir araç hazırladık. Aracın içerisinde yaşam alanı var. Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, oturma grubu eşyalarını sabitledik ve temel deprem eğitimi vereceğiz. 6 ve 7 Mart’ta 2 okulumuzda öğrencilerimizi bilgilendireceğiz. Kdz. Ereğli halkımıza şöyle bir duyuru yapmak istiyorum. Deprem kaçınılmaz, depremle iç içe yaşamayı öğrenmeliyiz. Biz belediye ve İtfaiye Müdürlüğü olarak hazırız. Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatıyla yapacağımız bu eğitimler için apartman yöneticileri, site yöneticileri, muhtarlarımız, STK’lar ve okullar mahallelerinde toplanma alanı bulduklarında bize başvurabilir. Biz arama kurtarma ekibimizle, deprem simülasyon aracımızla ve Temel Deprem Bilgisi kitapçığımızla geleceğiz ve eğitimleri vereceğiz. Ereğli’de 60’ın üzerinde toplanma alanı belirledik ve bu noktaları da kitapçığımıza kare kodla ekledik. Halkımızı bilinçlendirmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Festival 6-7-8-9 Temmuz'da...

Festival 6-7-8-9 Temmuz'da...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık