Ana Sayfa Spor Başkan Posbıyık: Kdz. Ereğli’nin spor yükünü üstlendik

Başkan Posbıyık: Kdz. Ereğli’nin spor yükünü üstlendik

Başkan Posbıyık: Kdz. Ereğli’nin spor yükünü üstlendik

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2022 Salı 17:20
Başkan Posbıyık: Kdz. Ereğli’nin spor yükünü üstlendik

Kdz. Ereğli Belediyespor Yaz Futbol Okulu birinci dönemde 300 genç sporcuya sertifikaları verildi. Kulüp ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin spor yükünü üstlendiklerini belirterek, “12 branşta 900 lisanslı sporcumuz var. Yaz futbol kursumuz da halkımızın bizlere güven duyması nedeniyle yoğun ilgi görüyor. Bugün ilk dönem kursu sonunda 270 erkek, 30 kız futbolcumuza sertifikalarını veriyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yeteneklerini geliştirmek için Ereğli’nin spor yükünü üstlendik” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyespor Yaz Futbol Okulu birinci dönem kursiyerleri için sertifika töreni düzenlendi. Kulüp ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Beyçayır Vefa Karakurdu Stadı’nda 270 erkek, 30 kız futbolcuya sertifikalarını verdi.

Kdz. Ereğli’de gençlerin büyük ilgi gösterdiği yaz futbol kursunun birinci dönemi sertifika coşkusuna çocukların velileri de eşlik etti. Belediyespor Yönetim Kurulu ile birlikte çocukları tebrik eden Belediye ve Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, ikinci dönem kursunda da 300 sporcunun eğitim alacağını açıkladı.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Belediyemizin yaz futbol kursu büyük ilgi görüyor. Halkımız bize güven duyuyor. Bugün 270 erkek, 30 kız kursiyerimize sertifikalarını veriyoruz. 2. Dönem kursunu açtık, 300 kursiyerimiz de 2. Dönemde futbol eğitimi alacak. Özellikle velilerimize teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarının sağlıklı olması, sporla birlikte yaşamaları için emek harcıyor, çocuklarını bizim hocalarımıza teslim ediyorlar. Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü tamamen belediyemiz tarafından yönlendirilen bir kulüp. 12 branşta 900 lisanslı sporcumuz var. Kadın futbol takımı, Şalvarspor, Yazmalıspor ile ilk defa burada başladı. Türkiye’nin her tarafında sporcularımız var, milli sporcularımız var. 90’lı yıllarda köylerden anne, babalarından rica ederek takım oluşturmuştum. O yıllarda, ‘kızlarımızın başına bir şey gelir’ diye göndermek istemiyorlardı. ‘Sizin güvenceniz Halil Posbıyık’tır deyip evlerinden aldığımız kızlarımız bugün Beşiktaş’ta, Fenerbahçe’de, Antep’te oynuyorlar. Bir çoğu da milli olduğu için doğrudan akademiye girdi ve öğretmen oldu, mesleklerini kazandı. Altın bileziklerini ellerine taktılar. Şimdi kız futbolcularımız akın akın bizlere geliyor.

“ÇOCUKLAR İÇİN KANATLARIMIZI AÇTIK”

Bugün 30 kızımıza sertifika vereceğiz. Yapılan işin doğru olduğunu gördüler. Bu yıl yönetim kurulu olarak karar aldık, amatör takımımızda Ereğlili gençlere özellikle ağırlık vereceğiz. Futbol konusunda bölgemizde madenler var. Futbol bilgisi, yeteneği çok olan gençlerimiz var. Çevremizde büyük sanayi kuruluşları olmasına rağmen, Ereğli Belediyespor’dan başka spora sahip çıkan kimse yok. Ona rağmen Belediyespor olarak tamamen kanatlarımızı açtık, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalabilmesi, yeteneklerini geliştirebilmeleri için diğer belediye işlerinde olduğu gibi bu konuda da çok gayret gösteriyoruz, duyarlı davranıyoruz. Çocuklarımızı çalıştıran çok değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın sadece sporda değil, eğitimde de başarılı olmalarını diliyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.’ Dolayısıyla ahlaklı, zeki çocukları çalıştırmaktan Ereğli Belediyespor olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Velilerimize ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum, gençlerimizi yürekten kutluyorum.”

Törenin sonunda ailelerle birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Posbıyık Erdemir'den 2 aydır yanıt bekliyor

Başkan Posbıyık Erdemir'den 2 aydır yanıt bekliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık