Ana Sayfa Güncel Başkan Posbıyık, Kadın Personel Ve Kadın Gazetecilerin Günü’nü Kutladı

Başkan Posbıyık, Kadın Personel Ve Kadın Gazetecilerin Günü’nü Kutladı

Başkan Posbıyık, Kadın Personel Ve Kadın Gazetecilerin Günü’nü Kutladı

Giriş Tarihi: 8 Mart 2023 Çarşamba 18:07
Başkan Posbıyık, Kadın Personel Ve Kadın Gazetecilerin Günü’nü Kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle belediyede çalışan kadın personel ve kadın gazeteciler ile bir araya geldi, günlerini kutladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde belediyenin kadın çalışanlarıyla ve haber takibinde bulunan kadın gazetecilerle buluştu.

Belediye yemekhanesinde düzenlenen programa kadın belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, personel ve kadın gazeteciler katıldı. Başkan Posbıyık, bu yıl deprem nedeniyle buruk bir kutlama içinde olduklarını belirterek hayatını kaybeden tüm kadınlara ve vatandaşlara rahmet diledi.

“TÜM KADINLARIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN”

Başkan Posbıyık, konuşmasında şunları söyledi:

“Çalışma hayatından siyasete, bilimden edebiyata, sanattan spora, her alanda başarı gösteren Türk kadını, Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleri sonucunda, birçok Avrupa ülkesinden çok daha önce sosyal hayatta yerini almıştır.

Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan fedakar, cömert, gözü pek kadınların torunları günümüzde de aynı rolü üstlenmişlerdir.

Kültür ve geleneklerimizin, milli ve manevi değerlerimizin, sonraki nesillere aktarılmasında şüphesiz kadınlarımızın rolü büyüktür.

Yaşamın her kademesinde önemli roller üstlenen kahraman kadınlarımız, fedakârlık içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin kalkınmasında her zaman büyük ölçüde pay sahibi olmuşlardır.

Üreten kadın mutludur. Bir kentte kadın mutluysa o kent mutludur, huzurludur.

Bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarları olan kadınlarımıza daha çok fırsat eşitliği sağlanırsa, kent yaşamının kalitesi o kadar çok artacaktır.

Biz de kadınların iş hayatında da sosyal hayatta da daha aktif rol almaları için desteğimizi bu zamana kadar olduğu gibi, bundan sonra da sürdüreceğiz.

Siz değerli personelimizle, kadın meclis üyelerimizle, en başta eşim Neriman hanımın destekleriyle ve basınımızdaki kadın gazeteci arkadaşlarımızla bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Sizlerin günlerini hiçbir zaman unutmam ve benim kıymetlimsiniz. Ereğli’ye, belediyemize çok büyük katkılarınız var. Bende sizin mutlu olmanız için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Öncelikle siz değerli kadın çalışanlarımızın olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Aile ocağınızda, yaşamınızda Allah hepinizin yüzünü güldürsün.”

“DEPREMDE YAŞAMINI KAYBEDEN ANNELERİ RAHMETLE ANIYORUM”

Başkan Posbıyık’ın eşi Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık da şunları söyledi:

“Emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun ama biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde çok üzücü bir deprem yaşadık. Bu depremde birçok kadınımız anneler genç kızlarımız evlatlarıyla eşleriyle maalesef hayata veda etmek zorunda kaldılar. Her şeyden önce ben hepsini tüm anneleri rahmetle saygıyla anmak istiyorum.

İYİ Kİ VARSINIZ

Bugün bir kutlama olarak düşünemiyorum ama biz kadınlar, Atatürk demiş ki; ‘Dünyanın hiçbir ülkesinin kadınları Türk kadını Anadolu kadar ülkesini zaferden zafere koşması için mücadelesinde yalnız bırakmayan kadınlardır. Başka ülke tanımıyorum’ demiş. Gerçekten doğru geçmişteki savaları düşündüğümüz zaman yokluk içinde savaşta erkeğin yanında mücadelesinde birlikte oldu. Biz her şeyin, hepimiz en güzeline layığız. Anneyiz, anne adaylarıyız. Bir kere çocuk dünyaya getiren getirmeyen anne yüreğinde merhamet olan bir varlıktır diye düşünüyorum . Çalışan çalışmayan Ev kadını olarak mücadele eden kadınlar dahil olmak üzere tüm emekçi kadınlarımızın bu gününü yürekten kutluyorum iyi ki varsınız.”

Başkan Posbıyık, daha sonra katılımcılara hediyelerini takdim etti ve hatıra fotoğrafı çekildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hatay’dan gelen depremzedeye otomobil çarptı..

Hatay’dan gelen depremzedeye otomobil çarptı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık