Ana Sayfa Güncel Bariyer olmaması sebebiyle köylüler korku içinde yaşıyor...

Bariyer olmaması sebebiyle köylüler korku içinde yaşıyor...

Bariyer olmaması sebebiyle köylüler korku içinde yaşıyor.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2023 Pazartesi 18:02
Bariyer olmaması sebebiyle köylüler korku içinde yaşıyor...

Alaplı Aşağıdağ Köyü ile Aydınyayla Köyü arasındaki Gökçüköy mevkisinde yer alan taş ocağının üstünden geçen ana yol da bariyer olmaması sebebiyle köylüler korku içinde yaşıyor.

Yaklaşık 20 yıl önce kapanan taş ocağının hemen üst kısmında yer alan ana yolun yaklaşık 150 metrelik bölümünde bariyer ve hiçbir güvenlik tabelasının yer almaması köylüleri ve o yoldan geçen vatandaşları tedirgin ediyor. En son geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan pat pat kazasında 1 kişi buradan düşerek hayatını kaybetmişti. Konuyla ilgili olarak vatandaşlar; “Yıllardır bu yolu kullanıyoruz.

Çok işlek bir yol burası. Sadece ulaşım olarak değil aynı zamanda bağ bağçe içinde bu yolu kullanan bir çok çevre köy halkı var. Bu yoldan sürekli pat pat, traktör gibi tarım araçları da geçiyor. Köylüler ulaşım olarak da bu yolu sürekli kullanır. Özellikle burası geceleri daha da tehlikeli hale geliyor. Yıllardır 1 tane bile uyarı tabelası dahi konulmadı buraya. Zamanında alt tarafa bariyer konuşmaya çalışıldı ancak devamı gelmedi öyle bırakıldı.

Buradaki asfaltla uçurumun arası 1 metre ne var ne yok. Yani şoför frene bassa bile kendini kurtaracak mesafe yok. Bizler buradan geçerken korku içinde geçiyoruz. Malum şuan fındık sezonu bu yol 1 ay boyunca daha da haraketli oluyor. Allah korusun buradan aşağıya bir araç gitse kimsenin kurtulma şansı yok. Daha başka üzücü olayların yaşanmaması için buraya acilen bariyer konulup gerekli uyarı tabelalarının konulması gerekiyor. Onun için yetkilerden bir anca önce buraya önlem alınmasını bekliyoruz” dediler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte o feci kazanın görüntüleri...

İşte o feci kazanın görüntüleri...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık