Ana Sayfa Güncel ARICILAR, SERTİFİKALARINI ALDILAR

ARICILAR, SERTİFİKALARINI ALDILAR

Halk Eğitim merkezi tarafından açılan ‘Arı Yetiştiriciliği Kursu’na Topçalı bölgesinden katılan ve başarılı olan 24 kişi sertifikalarını aldı.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2014 Pazar 13:57
ARICILAR, SERTİFİKALARINI ALDILAR

Ereğli Halk Eğitim Merkezi tarafından bölgemizde Arıcılığı yaygınlaştırmak ve kursiyerlerin aile ekonomilerine katkıda bulunmak için açılan Arı Yetiştiriciliği Kursunda başarılı olan 24 kişiye sertifika verildi.

Halk Eğitim merkezi tarafından Topçalı mahallesinde açılan kursa katılan 30 kişiye Halk Eğitim merkezi öğretmenlerinden Öner Daşdemir tarafından 4 hafta süreyle Arı Yetiştiriciliği eğitimi verildi.

Kursu başarıyla tamamlayan 24 kursiyere düzenlenen bir tören ile sertifikaları verildi. Topçalı mahallesinde düzenlenen törende Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İzzet Şahin, Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, Arıcılık Kursu Öğretmeni Öner Daşdemir ve Ereğli Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aksoy, kursiyerlere sertifikalarını takdim ettiler.

Kurs öğretmeni Öner Daşdemir ayrıca, velileriyle birlikte kursa gelerek arıcılık hakkında bilgi edinen ilköğretim okulu öğrencileri Rumeysa Ravza Başol, Yunus Emre Erdem, Yusuf Erdem ve Eren Yunus Başol’a birer hediye verdi.

Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İzzet Şahin, talep gelmesi halinde yeniden kurs açabileceklerini söyledi.

Kurs Müdürü Öner Daşdemir, Halk Eğitim Merkezi, Muhtarlar derneği ve Kursiyerler olarak Orman İşletme Müdürlüğünden 250 adet Akasya, Kestane ve Ihlamur fidanı talep ettiklerini belirterek, ‘Arıların daha iyi bal verebilmeleri için, bu bölgeye fidan dikeceğiz’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yoldan çıktı şu kanalına düştü..

Yoldan çıktı şu kanalına düştü..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık