Ana Sayfa Güncel 15.Yardım tırı yola çıktı...

15.Yardım tırı yola çıktı...

15.Yardım tırı yola çıktı...

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2023 Cumartesi 20:13
15.Yardım tırı yola çıktı...

▶️ Kdz. Ereğli halkının deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına verdiği destek sonrası, bugün 15. tır depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. ▶️ Başkan Posbıyık, araçta soğuktan koruyucu yer örtüsü olarak kullanılan termal battaniyenin yer aldığını belirterek, bölgede köylere malzeme götürmeye çalışan Ereğli KdzOff road ekibine ve Zonguldak madencilerine teşekkür ederek ‘onlarla gurur duyuyoruz’ dedi.

Yardım kampanyasını bizzat koordine eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve gönüllülerle birlikte depremden sonra ilk gün 4, ikinci gün 4, üçüncü gün 3, 4 gün 3 tır ve bugün 1 tır olmak üzere 15 tır yardım malzemesini bölgeye uğurladı.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

TERMAL BATTANİYE – SOĞUKTAN KORUYUCU YER ÖRTÜSÜ 

“15. Tırımızı Gönüllüler ve belediye çalışanları hazırladılar. İstanbul’da Okyanus Ev Dekorasyon fabrikası 3 gündür deprem bölgesi için üretim yapıyor. Soğuktan koruyucu yer örtüsü çok dayanıklı aynı zamanda battaniye alarak da kullanıyor. 3 bin 500 adet daha önce 1 tır daha göndermiştik. Kefen bezi, ceset torbası mutfak malzemesi gibi ihtiyaçları tırımıza yükledik. Buradan Oksanus Ev Dekorasyon fabrikası sahipleri Sevcan - Erdinç Saraç’a şükranlarımı sunuyorum. Fabrika üretimini durdurdular tamamen deprem bölgesine çalışmaya devam ediyorlar. Yarın muhtemelen 1 tır daha yarın buraya gelecek. Yine 15. Tırı, ikinci kez Yılmaz Cömert arkadaşımız kendisi organize etti. Kaptanlarımız yanımızda onlarla beraber gönderiyoruz. 

OFF ROAD EKİPLERİMİZ KÖYLERE ULAŞMAYA ÇALIŞIYOR  Bölgemizden KDZOFF Spor Kulübü bütün üyeleriyle birlikte orada. Olay mahallinde çıkılamayan köylere malzeme taşıyorlar şükranlarımı sunuyorum.

MADENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ 

Anlı şansı madencilerimiz zaten orda ve deprem altından canlı insanlara ulaşmaya çalışıyorlar. Başarı gösteriyorlar. Onlarla iftihar ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hatay’dan gelen depremzedeye otomobil çarptı..

Hatay’dan gelen depremzedeye otomobil çarptı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık