Ana Sayfa Sağlık Zonguldak'ta vaka sayıları düşmeye devam ediyor

Zonguldak'ta vaka sayıları düşmeye devam ediyor

Zonguldak'ta vaka sayıları düşmeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2021 Pazartesi 19:20
Zonguldak'ta vaka sayıları düşmeye devam ediyor

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında azalma yaşandığını, bunun gelecek süreçte devam edeceğini bildirdi.

Vali Tutulmaz, gazetecilere, kentte vaka sayılarında iki haftadır gerileme başladığını söyledi. Vatandaşları tedbirlere uymaya devam etmeleri konusunda uyaran Tutulmaz, "Şu anda aşağıya doğru eğilim devam ediyor, azalma var. Bu azalma önümüzdeki süreçte devam edecek, onu ümit ediyoruz, rakamlar da bunu gösteriyor." dedi. Tutulmaz, iki aşıdaki aşılama oranında şu anda 9'uncu sırada olduklarını belirterek, "Bu haftaki çalışmalarımızla büyük ihtimal 8'inci sıraya ineceğiz, onu ümit ediyoruz. Aşılamada sıkıntımız görünmüyor. Ülke bazında baktığımızda iyi olan illerdeniz ama rakamlarda biraz sıkıntımız var. Bunda da yine sevindirici gelişmeler var.

Okullarda karantinadaki öğrenci sayılarımız çok azaldı. Okullar açıldıktan sonra 10-15 günlük süreçte artış göstermişti. Şu anda azaldı, biraz normale dönmeye başladık gibi görünüyor." diye konuştu. Kentte yoğun bakımlarda herhangi bir sıkıntılarının olmadığını bildiren Tutulmaz, "Ama biz istiyoruz ki bir kişi bile olmasın orada. Yoğun bakımlarımızda ve servislerimizde herhangi bir sıkıntımız yok." ifadesini kullandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık