Ana Sayfa Güncel Zonguldak Valisi Değişti..

Zonguldak Valisi Değişti..

Zonguldak Valisi Değişti..

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2018 Cumartesi 09:56
Zonguldak Valisi Değişti..

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar,  Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.  Çınar’dan boşalan Zonguldak valiliği görevine ise Rize valisi Erdoğan Bektaş atandı.

Birçok vali ve kamu kurumu yöneticisinin atamalarını öngören Cumhurbaşkanlığı  Tarafından Yapılan Atamalr Hakkında Karar,   Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Karar kapsamında Haziran 2017’den bu yana Zonguldak valisi olarak görev yapan Ahmet Çınar, Mülkiye Başmüfettişi görevine atandı.

Çınar’dan boşalan Zonguldak Valiliği görevine ise Rize Valisi Erdoğan Bektaş atandı.

YENİ VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ KİMDİR?

1960 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi Trabzon Tonya'da, Liseyi Trabzon'da, Yüksek Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. İstanbul'da Avukatlık ve Hakimlik stajı yaptı.

 İstanbul Valiliği Kaymakam Adaylığı, Söğüt, Aliağa Kaymakam Vekilliği, Mut, Karaçoban, Kurtalan, Osmaneli, Manyas, Söğütlü Kaymakamlığı, Elazığ ve Kırşehir Vali Yardımcılığı, İnegöl Kaymakamlığı, Üsküdar Kaymakamlığı, Muş, Kastamonu ve Manisa Valiliği görevlerinde bulunan Vali Erdoğan BektaŞ, 01 Haziran 2016 Tarihli ve 29729 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulunun 30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Kararı ile Rize Valiliğine atanarak 16.06.2016 tarihinde görevine başladı.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararla  Zonguldak valiliğine atanan i Erdoğan Bektaş evli ve üç çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık