Ana Sayfa Güncel ‘Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri’ Anlatılıyor...

‘Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri’ Anlatılıyor...

‘Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri’ Anlatılıyor...

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2019 Salı 15:29
‘Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri’ Anlatılıyor...

Kdz.Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından bastırılan bir kitapçıkla vatandaşlar ‘Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri’ konusunda bilgilendiriliyor.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte görülmeye başlanan zararlı vektörler konusunda Kdz.Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirme çalışmaları başlattı.

Müdürlük tarafından bastırılan ‘Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri’ kitapçığının dağıtımına başlandı. Müdürlük yetkilileri, kitapçıkta mücadele yöntemlerinin de anlatıldığını belirtilerek; “Halk ve çevre sağlığı alanında zararlı vektörlerle mücadelede larvasidal, kışlak ve uçkun vektör mücadelesi gibi kimyasal mücadelenin yanında entegre vektör kontrol uygulamalarının kültürel ayağının yürütülmesi amacıyla Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tasarımı yapılan Zararlı Vektörler ve Mücadele Yöntemleri adlı kitapçığın dağıtımı yapılmaktadır. Zararlı vektörlerin çeşitlerinin ve yaşam döngülerinin anlatıldığı kitapçıkta vektörlerle mücadele yöntemleri ile vektörlerden insanlara geçen zoonoz hastalıklar da anlatılmaktadır” denildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık