Ana Sayfa Güncel Yeşil: "İşçi açıklarının giderilmesi durumunda üretim artacaktır"

Yeşil: "İşçi açıklarının giderilmesi durumunda üretim artacaktır"

TTK, 2022'nin ilk 6 ayında kömür satışından 600 milyon lira gelir sağladı

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2022 Çarşamba 08:25
Yeşil:
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), ocak-haziran döneminde sattığı 544 bin 258 ton taş kömüründen 600 milyon 291 bin lira gelir elde etti.

Zonguldak'ta, TTK'ya bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Amasra ve Armutçuk maden ocaklarında üretilen taş kömürü, demir çelik fabrikalarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara satılarak ülke ekonomisine kazandırılıyor.

Kurum, bu yılın ilk yarısında 544 bin 258 ton kömür satarak 600 milyon 291 bin lira gelir sağladı.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK'nın sadece Zonguldak için değil, bölge ve ülke için de çok önemli bir kurum olduğunu söyledi.

Taş kömürünün demir çelik sektörü için stratejik bir öneme sahip olduğuna dikkati çeken Yeşil, "TTK'da yeni hazırlık panoları hazırlanmaya devam ediyor. işçi açıklarının giderilmesiyle üretim yerlerindeki üretim ve verimliliğin artırılması mümkündür." değerlendirmesinde bulundu.

Yeşil, TTK'nın üretim ve verimliliği artırmaya yönelik altyapı çalışmalarının yüzde 90'ının tamamladığını belirterek, "Kamu eliyle 5 milyon ton, özel sektörle de 5 milyon ton olmak üzere 10 milyon ton taş kömürü ihtiyacı bölgemizden karşılanabilir." diye konuştu.

"İşçi açıklarının giderilmesi durumunda üretimimiz daha ilerilere taşınacaktır"

TTK'nın yılda 5 milyon ton üretim kapasitesine sahip olduğunu dile getiren Yeşil, "Bugün dünyada görülen enerji kriziyle mücadele, yerli ve milli enerjimizi ekonomiyle kazandırmakla mümkündür. TTK ve maden işçileri olarak yerli ve milli enerjimiz olan taş kömürünü ekonomiye kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz ancak kurumumuzun üretimini iş sağlığı ve güvenliği kuralları dahilinde artırmak için işçiye ihtiyacımız var. İşçi açıklarının giderilmesi durumunda üretimimiz daha da ilerilere taşınacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bıçaklı kavganın sebebi belli oldu

Bıçaklı kavganın sebebi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık