Alaplı'da, pozitif vaka sayısı 115’e yükseldi

Alaplı'da, pozitif vaka sayısı 115’e yükseldi

Alaplı'da, pozitif vaka sayısı 115’e yükseldi

Alaplı'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan 115 hastadan 66’sının tamamen iyileşerek sağlığına kavuştuğu, 29 hastanın evde, 16 hastanın da hastanede izlenerek tedavilerine devam edildiği bildirildi.

VAKA SAYISI 115
Alınan bilgiye göre, ilçede en son 109 olan Kovid-19 Pozitif vaka sayısı 115’e yükseldi. Bu hastalardan 66’sı tamamen iyileşerek sağlığına kavuşurken; 29’u evde, 16’sı da hastanede olmak üzere toplam 45 hastanın ise tedavilerine devam edildiği öğrenildi.

2 hastanın yoğun bakımda, bir hastanın ise entübe olarak tedavisine devam edildiği Alaplı’da, ilk vakanın çıktığı 20 Mart tarihinden bugüne kadar 3 yeni tip koronavirüs hastasının vefat ettiği kaydedildi.

Merkez Mahallesine bağlı bir sokakta, Kovid-19 testi pozitif çıkan aynı aileden 6 kişi ve bunların temaslısı olan 12 kişi ile birlikte toplam 18 kişinin oturduğu bir aile apartmanının karantina altına alındığı belirtildi. Ayrıca, Düzce’deki annesini ziyaret eden Alaplı Kaymakamlığındaki bir çalışanın da Kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Çalışanın, çok iyi korunduğu belirtilen annesinin testinin de pozitif çıktığı öğrenilirken, anneye İstanbul’dan ziyarete gelen akrabalarından bulaşmış olabileceği üzerinde durulduğu ifade ediliyor.

Bu arada, daha önceden kronik rahatsızlığı bulunan Alaplı Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Dursun Uzar'ın da tedbir amaçlı gözlem altına alındığı ve Kovid-19 test sonucunun beklendiği kaydedildi. Filyasyon çalışmaları kapsamında, Kaymakamlıktaki çalışanlardan alınan test sonuçlarının negatif çıktığı ve personelin işlerinin başına döndüğü de alınan bilgiler arasında bulunuyor.13 Haziran 2020 Cumartesi 01:16

http://www.ereglirotahaber.com/haber/alaplida-pozitif-vaka-sayisi-115e-yukseldi-16168.html