Ana Sayfa Güncel Yavuzyılmaz, Öğretmen Evi arkasında başlatılan sondaj çalışmasını sordu

Yavuzyılmaz, Öğretmen Evi arkasında başlatılan sondaj çalışmasını sordu

Zonguldak’ın Merkezinde, Milli Egemenlik Caddesi üzerinde konumlu Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Yüzme Havuzu ve Öğretmen evinin arkasında bulunan sahilde, sondaj çalışması yapıldığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2022 Cuma 18:02
Yavuzyılmaz, Öğretmen Evi arkasında başlatılan sondaj çalışmasını sordu

Sondaj çalışmasını tespit eden, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, gerçekleştirilen çalışmanın nedeni ve kapsamı hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bir soru önergesi yöneltti.

Bölgede daha öncesinde mevzuatlara uygun olmadan hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıklarının döküldüğünü ortaya çıkartan Milletvekili, yapılan çalışma hakkında şu değerlendirmelerde bulundu.

“2021 yılı Nisan ayında söz konusu bölgeye resmi makamların onayı ile hafriyat toprağı ile inşaat/yıkıntı atıklarının dökülmekte olduğunu yerinde tespit etmiş, yerel yönetimlere gerekli uyarılarda bulunmuş, ardından konuyu Meclis gündemine taşımış ve konunun takipçisi olacağımızı söylemiştik.

Konuyu gündeme taşımamızın ardından bölgeye usulsüz hafriyat dökümü durduruldu ve TBMM Başkanlığına sunmuş olduğumuz soru önergemize Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca verilen yanıtta, hafriyatların bölgedeki kıyı oyulmalarına önlem amacıyla, usulüne uygun olmadan döküldüğü Bakanlıkça da kabul edildi.

Bugün aynı bölgede sondaj çalışmalarının yapıldığını tespit ettik ve çalışmaların nedeni ve kapsamı hakkındaki sorularımızı yine Bakanlığa yönelttik.

Yapılan çalışmaların bölgedeki afet tehlikesi ve risklerin belirlenmesine yönelik olduğunu düşünüyorum. Umarım Bakanlık ve yerel yönetimler tedbir çalışmalarını bu sefer yasal mevzuatlara uygun olarak sürdürürler. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İki kişi arasında yaşanan kavga kameralara yansıdı..

İki kişi arasında yaşanan kavga kameralara yansıdı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık