Ana Sayfa Kültür ve Sanat visitzonguldak.com internet sitesi hizmete alındı

visitzonguldak.com internet sitesi hizmete alındı

Zonguldak’ın turizm değerlerini ön plana çıkarmak ve etkin tanıtımını yapmak üzere hazırlanan visitzonguldak.com internet sitesi hizmete alındı.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2021 Pazar 17:01
visitzonguldak.com internet sitesi hizmete alındı

Zonguldak Valiliği koordinasyonunda yürütülen turizm odaklı çalışmalar çok yönlü olarak devam ediyor. Bu kapsamda, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yerel paydaşların da desteğiyle kısa süre içinde tasarlanan ve yayına alınan visitzonguldak.com internet sitesi aracılığıyla ilimize ait turizm ögelerinin aktif ve güncel tanıtımının yapılması ve geniş kitlelere ulaşılması hedeflenmiştir. 

@tabiatiylabatikaradeniz ve @visit_zonguldak isimli sosyal medya hesaplarıyla da desteklenen internet sitesinde, ilimizi tanımak ve ilimize gelmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyacı olan her türlü bilgi sağlanmış ve yönlendirmeler yapılmıştır. Bu kapsamda; ilimize nasıl gelinir, nerede kalınır, neler yenir, neler yapılır gibi menülerle ilimize gelecek misafirlerimiz için bir rehber oluşturulmuştur. İnternet sitesinde ayrıca, kıyı alanları, doğal alanlar, spor aktiviteleri, lezzet durakları, tarihi-kültürel alanlar, müzeler, gözlem noktaları, endüstri mirası, aktiviteler, ulaşım gibi menülerle de ziyaretçilere yönlendirici bilgiler verilmiştir. 

Turistlerin ilimizden en yüksek memnuniyeti sağlamaları amacıyla harita destekli gezi ve eğlence rotaları oluşturulmuş ayrıca var olan destinasyonlar üzerinden kendi rotalarını oluşturmalarına da imkan sağlanmıştır. 

Ayrıca, ilimize ilişkin turizm konusunda fikri olan ve bu düşüncesini paylaşmak isteyenler için “Bir Fikrim Var” butonundan doğrudan Zonguldak Turizm Tanıtım Çalışma Grubu’na ulaşmaları sağlanmıştır. 

Söz konusu internet sitesi, 20 Nisan Salı günü yapılacak olan Turizm Haftası Etkinlikleri dördüncü oturumunda kamuoyuna tanıtılacaktır. Ayrıca, İnternet sitesinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla yabancı dilde (İngilizce) hizmete alınması için de ön çalışmalar yapılmaktadır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kültür ve Sanat Merkezi ihalesi yapıldı

Kültür ve Sanat Merkezi ihalesi yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık