Ana Sayfa Güncel Valilik projeleri destek ve hibelerle hızla gerçekleşiyor

Valilik projeleri destek ve hibelerle hızla gerçekleşiyor

Valilik projeleri destek ve hibelerle hızla gerçekleşiyor

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2018 Salı 16:41
Valilik projeleri destek ve hibelerle hızla gerçekleşiyor

Zonguldak Valiliği tarafından hazırlanan projeler için mali destek ve hibe programlarına yapılan başvurular sonuçlanmaya başladı.

BAKKA tarafından ilan edilen “2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları” kapsamında Zonguldak Valiliği koordinasyonunda hazırlanan 5 proje mali destek almaya hak kazandı.

Bu Projeler;

1-    Harmankaya Kanyonu Altarnatif Turizm Odağı

2-    Kandilli Köy Pazarı ve Ziyaretçi Merkezi

3-    Zonguldak Jeolojik Mirasın Turizm Amaçlı Kullanılmasına Yönelik Altyapı Geliştirmesi Projesi

4-    Süzek Kanyonu Macera Parkuru Projesi

5-    Rombaki Konağı Çocuk Bilim Merkezi Projesi

Yaklaşık 4,5 Milyon TL bütçesi olan 5 projenin 3 Milyon TL si destek kapsamında karşılanacak. Eylül ayında BAKKA ile sözleşmelerin imzalanması ile birlikte hemen uygulamaya başlanıp projeler 1 yıl içinde hayata geçirilecek. Turizme önemli katkı sağlayacak olan bu projeler aynı zamanda ilimizin sosyal ve kültürel hayatını hareketlendirerek vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak.

Diğer Taraftan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve 2023 Turizm Stratejileri doğrultusunda mağaralarımızın turizme kazandırılması sürecinde deneyim aktarımını hedefleyen ve Slovenya’nın en önemli mağaralarından olan Skocjan Mağaraları’nın korunması ve eğitim programından sorumlu ajans ve Divaca Belediyesi ile Valiliğimiz tarafından ortaklaşa hazırlanan proje de Şehir Eşleştirmeleri Hibe Programının ön değerlendirmesini geçmiştir. Eylül ayında yapılacak kesin değerlendirmeyi geçmesi durumunda Valiliğimize proje kapsamında 117.000 Euro destek sağlanacak olup, Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezinin de açılmasıyla birlikte İlimiz Mağara Turizminin gelişmesinde önemli katkısı olacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Posbıyık'ın Başsağlığı mesajı..

Başkan Posbıyık'ın Başsağlığı mesajı..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık