Ana Sayfa Güncel Vali Çınar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vali Çınar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vali Çınar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2017 Pazartesi 11:46
Vali Çınar’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

 Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Çınar, mesajında şu ifadelere yer verdi; 

Milletimizin tarih boyunca vazgeçemediği, hiçbir zaman ödün vermediği, uğrunda canını vermekten  kaçınmadığı en önemli   özelliği  bağımsızlık  ve  özgür yaşama tutkusudur.

Türk milleti çok zorlu koşullara rağmen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı kurtuluş  mücadelesinde vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelen tüm tehditleri bertaraf etme  başarısını gösteren büyük bir millettir.

Bu büyük mücadele destanının başarıya ulaşması, vatanı uğrunda canını seve seve veren aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin sayesinde olmuştur.

Şanlı tarihimiz aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin büyük fedakârlıkları sonucu kazanılan kahramanlık destanlarıyla doludur. uğrunda büyük bedeller  ödenerek  kazanılan  bu topraklar şehitlerimizin ve gazilerimizin  bizlere  kutsal  emanetidir.

Bu duygu ve düşüncelerle bugün yurdumuzun her köşesinde anlamlı törenlerle kutlanan “gaziler gününü” en kalbi duygularımla kutluyor, bugünkü hür ve bağımsız yaşantımızı  bizlere sağlayan başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete  intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet,  minnet ve şükranla  anıyor, halen hayatta olan gazilerimize  aileleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyor, saygılar sunuyorum. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlacı biten vatandaşın yardımına jandarma ekipleri koştu

İlacı biten vatandaşın yardımına jandarma ekipleri koştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık