Ana Sayfa Güncel Uysal: "Ereğli'ye katkı veren herkesin yanındayız"

Uysal: "Ereğli'ye katkı veren herkesin yanındayız"

Özcan'dan Ereğli için kritik öneriler...

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2017 Salı 19:14
Uysal:

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adaylarından Niyazi Özcan, beraberinde ki heyet ile Ereğli Belediye Başkanı  Hüseyin Uysal'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ilçe adına önemli konuşmalara yer verildi. 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adaylarından Niyazi Özcan, beraberindeki heyet ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı makamında ziyaret etti. Misafirlerini kapıda karşılayan ve tek tek selamlaşan Başkan Hüseyin Uysal, ziyarette yaptığı konuşmasında her adaya eşit uzaklıkta olduğunu ve TSO yarışına giren bütün adaylara başarılar dileyerek, Niyazi Özcan ve ekibine de ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Başkan Uysal konuşmasında "Ereğli’ye katkıların olabilecek son derece nitelikli birliktelik yakalamışsınız. Sizi tebrik ediyorum. Seçim ertelense de o günler çabuk geliverir. Siz, bu birlikteliğinizi bozmayın. Ereğlimizin bir ve beraber hareket etmeye ihtiyacı vardır. Önümüzdeki seçimlerde kaç aday çıkar onları bilmiyorum ama biz her adaya eşit uzaklıktayız. Bizim tarafımız olmaz. Bunu sizinle paylaşmak isterim. Ereğli’ye katkı veren herkesin yanındayız" dedi. 

Ziyarette konuşan ETSO başkan adaylarından Niyazi Özcan, yola Ereğli ve bölgenin sorunlarını bilerek ve bu sorunları çözmek için yola çıktıklarını kaydetti. Ekibi ile birlikte bu işte taşın altına ellerini değil gövdelerini soktuklarını kaydeden Özcan "Ereğli’nin ekonomik sorunlarına, her zaman hassas yaklaştığımızı hissettirmek için sizi ziyaret ettik. Varlığımızı inşallah görüyorsunuzdur. Ekip arkadaşlarım ve ben bu yola gerçekten bırakın el ya da başlarını bu taşın altına gövdelerini koydular.“Tersaneci arkadaşlar ile beraber çok büyük bir mücadelenin içine girdim ama takdir edersiniz ki şu an Belediye Limanı da bakımdadır. Ereğli’nin bazı tersaneleri açılıyorsa, açık denizlere açılıyorsa, buralarda liman boşaltma yapılabiliyorsa bence, tersanecilere ‘5 yıl süre’ gibi özel bir madde koyarak bu tersanecilerin limanını biran önce açmakta fayda vardır. Çünkü burada 2500 kişi için ‘sizin için özel bir izin aldık. 5 yıl içinde 2500 işçiyi bulduğunuz takdirde bir 5 yıl daha süre veririz’ deriz. Sonrasında ise ‘asli görevinize geri dönersiniz’ diyerek tersaneleri harekete geçirebiliriz.

Seçime (ETSO) yaklaşık 6 aylık bir süre var. Biz bunu ‘beklemeyelim’ diyoruz. Sizin de önderliğinizde olsun, sizde buna bir el atın. Tersaneler bölgesinde, hızlı bir şekilde yükleme ve boşaltma operasyonunu becerebilirsek, Ereğli için acil olarak bunu katabilirsek çok büyük bir fayda sağlamış oluruz.” 

Tersanecilerin açılması durumunda ERDEMİR tarafından BY-PASS edilen acentelerinde bu bölgeden ekmek yiyebileceklerini söyledi. 

Uysal, diğer önerileri de dinlediği toplantı yaklaşık 45 dakika sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık