Ana Sayfa Güncel Tıbbı Onkologun atanacağı tarih belli oldu mu?

Tıbbı Onkologun atanacağı tarih belli oldu mu?

Zonguldak’a medikal onkoloji uzmanının (Tıbbi Onkolog) ne zaman atanacağı konusunda kanser hastası ve yakınlarının meraklı bekleyişi sürerken, atamaya ilişkin gelişmeyi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz duyurdu.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2021 Pazar 10:42
Tıbbı Onkologun atanacağı tarih belli oldu mu?

Sürecin başından bu yana takipçisi olan CHP’li Milletvekili, tıbbi onkolog eksikliğiyle ilgili, Sağlık Bakanlığından düzenli olarak bilgi talep ederken, Bakanlıktan son dönülen yanıtta, “30 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kurası çerçevesinde ilgili atamaların yapılması planlanmaktadır” denildi.

Sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yavuzyılmaz, Sağlık Bakanı ile geçtiğimiz haftalarda yaptığı görüşmede verilen sözü hatırlatarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Nisan ayında, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapmakta olan Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Engin’in istifa etmesiyle birlikte İl Genelinde kadrolu olarak medikal onkolog hekim kalmamış, bu durum kanser hastalarımızın tedavilerinde büyük aksaklıklara neden olmuştur.

Kanser hastalığının bu kadar yoğun görüldüğü şehrimizde bu sorunun yaratabileceği mağduriyetlere ilişkin, acil olarak konuyu Meclis gündemine taşımış, sonrasında Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirmiştik.

Bu görüşme sonrasında, Sayın Bakan; ‘ilk atama döneminde en az bir medikal onkoloğun birinci sırada Zonguldak'a atanmasının’ sözünü vermişti.

Bugün sürece ilişkin Bakanlıkla yaptığımız görüşmede “30 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan 99. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kurası çerçevesinde ilgili atamaların yapılmasının planlanmakta olduğunun bilgisi tarafımıza verilmiştir.

Konunun takipçisi olmaya devam edeceğim.

YORUMLAR
  • yorum2021-06-20 20:20:12pelin atıl

    Zonguldak'ın gururu. meclisin en çalışkan milletvekillerinden biri. teşekkür ederiz yavuzyılmaza

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Valilik açıkladı:

Valilik açıkladı: "Ormanlık alanlara giriş çıkış yasaklandı"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık