Ana Sayfa Güncel Tetiker: BEÜ Bünyesi'nde Teknopark kuruldu"

Tetiker: BEÜ Bünyesi'nde Teknopark kuruldu"

Tetiker: BEÜ Bünyesi'nde Teknopark kuruldu"

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2017 Salı 15:19
Tetiker: BEÜ Bünyesi'nde Teknopark kuruldu

Zonguldak’ta, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde, ‘Teknopark’ kurulduğu bildirildi.
Ereğli ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, yazılı açıklamasında, BEÜ ile birlikte TSO’nun da kurucu ortağı olduğu  Teknopark’ın geçtiğimiz Mart’ta temelinin atıldığını belirtti.
Teknopark’ın, Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete’de yayınlanarak kurulduğunu anlatan Tetiker, şunları kaydetti:
“Zonguldak'ta Üniversite-Sanayi işbirliğini güçlendirmek, teknolojisi yüksek sanayi kuruluşlarını çekerek ve yenilerinin kurulmasını sağlayarak kentteki sanayi çeşitliliğini artırmasını ve bölge ekonomisini canlandırmasını amaçladığımız Teknopark’ın, bölge ekonomisine önemli bir katma değer sağlamasını bekliyoruz.  Üyelerimiz Teknoparkların sağlamış olduğu tüm vergi muafiyeti ve teşviklerden faydalanabileceklerdir.
Teknopark kuruluş aşamasında göstermiş oldukları desteklerinden dolayı Zonguldak Valimiz Sayın Ahmet Çınar’a, Bölge Milletvekillerimize Rektörümüz Sayın Mahmut Özer ve Bölge Oda Başkanlarımıza teşekkür ederiz. Bölgemize hayırlı olsun.

TEKNOPARK NEDİR?
Teknoparklar; genel olarak Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde, teknoloji yoğun sanayi kollarının bulunduğu yerlerde bu sanayi kollarının güçlendirilmeleri, yenilikçi çalışmalarının desteklenmesi, eğitim ve daha etkin çalışma koşulları ile verimliliğinin artırılması ve uluslar arası yarışma güçlerinin yükseltmesi amacıyla kurulur. Bu bağlamda Teknoparklar yeni teknoloji üreten birimlerin kurulduğu veya var olan birimlerin gelişmesine imkan sağlandığı, üniversiteler ve araştırma kuruluşlarındaki bilimsel çalışma sonuçlarının uygulamaya aktarıldığı, Üniversite-Sanayi İşbirliğinin etkili ve süratli bir şekilde ürüne dönüştürüldüğü Teknoloji Üretim Merkezleri olmak zorundadırlar"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık