Ana Sayfa Güncel TCSG 86 Komutanlığı denetimlerini sürdürüyor

TCSG 86 Komutanlığı denetimlerini sürdürüyor

TCSG 86 Komutanlığı denetimlerini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2020 Perşembe 13:00
TCSG 86 Komutanlığı denetimlerini sürdürüyor

TCSG 86 Komutanlığınca 30 Aralık 2020 tarihi saat 10:00 ile 23:59 arasında "Kolluk birimlerinin görev, yetki ve sorumlulukları çerçevesinde suç ve suçlu ile mücadelesindeki kararlılığını her alanda hissettirerek görünür olunması amacıyla huzur uygulaması görevi icra edildi.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 Sahil Güvenlik 86 kontrol botu ve kara aracıyla yapılan huzur uygulamasında TCSG-86 Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan liman, balıkçı barınakları, sahil ve plajlarda kontrol/denetimler icra edilmiştir.

Gerçekleştirilen kontrol/denetimler sonucunda 116(yüzonaltı) vatandaşa Kihbi(Uyap) sorgulaması yapılmış olup yapılan sorgulamalar neticesinde aranma kaydı olan herhangi bir şahsa rastlanılmamıştır.

Huzur uygulaması sonucunda 10(on) adet özel tekne ve 8(sekiz) adet balık avlama teknesi kontrol edilmiş olup yapılan kontrol/denetimler neticesinde bir balık avlama teknesine "Gemilerin Teknik Yönetmeliği" madde 5/3/e'ye muhalefet ederek "Denize Elverişlilik Belgesi"nin yıllık sörvey süresinin geçmesinden dolayı "Seferden Alıkoyma" tutanağı düzenlenerek Zonguldak Liman Başkanlığı'na sevk işlemi yapılmıştır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Jandarmadan servis araçlarına denetim

Jandarmadan servis araçlarına denetim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık