Ana Sayfa Güncel Taşeron firma işçileri zehirlendi!..

Taşeron firma işçileri zehirlendi!..

Taşeron firma işçileri zehirlendi!..

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2018 Salı 12:15
Taşeron firma işçileri zehirlendi!..

Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) taşeron firma çalışanlarından 6 kişi, işçilere müdahale eden 2 sağlık görevlisi olmak üzere toplam 8 kişi zehirlendi. Zehirlenen işçiler ve sağlık ekibi özel hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay sabah saatlerinde fabrikanın Soğuk Haddehane Galvanizleme hattında meydana geldi. Alınan bilgilere göre Galvanizleme hattında ‘azot pörçü’ temizliği yapan taşeron firma çalışanlarından Mustafa Öztürk, Umut Nurullah Horoz, Süleyman Topçu, Recep Koç, Nazım Yalçın ile Yusuf Karaduman ile zehirlenen işçilere müdahale eden sağlık personeli Umur Güngör ile Aleyna Arı’da zehirlendi. Zehirlenen işçiler ve sağlık personeli Özel Echomar hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 8 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, tedbir amaçlı hastanede müşahede altında tutuldukları öğrenildi. Olayı duyan fabrika yetkilileri hastaneye gelerek işçilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

FİRMADAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Taşeron firma yetkilileri ile yapılan görüşmede, Azot temizleme çalışması yapıldığı alanda köşelerde kalan azot birikintisini ölçemediği için meydana gelen bir durum olduğu, işçilerin giriş yaptıktan sonra köşe kısımlara yaklaştıklarında zehirlenme olayının yaşandığını ifade ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık