Ana Sayfa Güncel Tarihi Sokak Düzenlemesi

Tarihi Sokak Düzenlemesi

Tarihi Sokak Düzenlemesi

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2022 Çarşamba 17:33
Tarihi Sokak Düzenlemesi

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kent Müzesi’nin de bulunduğu Akarca Mahallesi Kayabaşı Sokak’ta devam eden tarihi sokak düzenleme çalışmalarını inceledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert, ilgili daire müdürleri ve birim amirleri ile birlikte Akarca Mahallesi Kayabaşı Sokak’ta devam eden tarihi sokak iyileştirmesi çalışmalarını yerinde inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Posbıyık, tarihi sokakta yapılan düzenleme ile birlikte Kent Müzesi’nin de bulunduğu alanda gelen turistlerin sokağı gezebileceğini belirterek şunları söyledi:

TARİHİ DOKUYU ORTAYA ÇIKARIYORUZ

Akarca Mahallesi Kayabaşı Sokak’ta tarihi sokakta düzenlemeler gerçekleştiriyoruz.   Ereğli’nin tarihi bölgelerinden bir tanesinin daha güzelliklerini ortaya çıkarıyoruz. Ressam Osman Zeki Oral‘ın evinin orada güzel bir çalışma yapıyoruz. Burada gezi alanları düşünüyoruz.

TARİHİ KUYU VE DENİZ KIZI

Yine burada geçmişe dayalı söylencesi olan bir denizkızı var. Tarihi bir kuyumuz var ve bu kuyunun üzerine o heykeli de yaptırdık. Deniz kızı heykeli, aydınlatma çalışmaları ile beraber yedi dönümlük arazide iyileştirme çalışması yapıyoruz. Tarihi bölge, turistlerin de gezeceği bir yer ve hemen bu alanda Kent Müzesi yer alıyor, onunla da irtibatlandırdık. Özellikle Kent Müzesine gelen ziyaretçiler bu bölgeyi de gezme imkanına sahip olacaklar. Hayırlı olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bıçaklı kavganın sebebi belli oldu

Bıçaklı kavganın sebebi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık