Ana Sayfa Güncel Tapu Müdürlüğü resmen açıldı!..

Tapu Müdürlüğü resmen açıldı!..

Tapu Müdürlüğü resmen açıldı!..

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2019 Perşembe 18:50
Tapu Müdürlüğü resmen açıldı!..

Ereğli’de Kaymakamlık binasının taşınmasının ardından yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Tapu Müdürlüğü’nün hizmete girmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı Hükümet Konağının kent meydanı çalışmalarının önünü açmak üzere taşınmasının ardından, Kdz Ereğli Tapu Müdürlüğü, Kepez Mahallesi’nde, Honda Bayi’nin arkasında bulunan Erşan Beliz Sitesi’ne taşındı. Yaklaşık üç haftadır yeni yerinde hizmet veren müdürlüğün resmi açılışı protokolün katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışa Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Tapu ve Kadastro Kastamonu 19. Bölge Müdürü Yücel Serdar, İlçe Tapu Müdürü Aysun Kırgöz, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, daire müdürleri, Erdemir yetkilileri, bazı belediye ve il genel meclisi üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

“İŞLEM HACMİ AÇISINDAN BÖLGEDE BİRİNCİ”

Karadeniz Ereğli Tapu Müdürü Aysun Kırgöz, açılışta yaptığı konuşmada, 1927 yılına dayanan evrak geçmişiyle Karadeniz Ereğli Tapu Müdürlüğü’nün bine yakın tapu müdürlüğü arasında gayrımenkul sahibi kişi sayısı bakımından 26. Olduğunu belirterek, “İşlem hacmiyle 104.’cü, bölgemiz dahilinde ise işlem hacmiyle birinci sırada yer almaktadır. Bu işlem hacmi ise Ereğli ilçesinin ekonomik büyüklüğü ve gelişmişliğinin göstergesidir. Kurumsal kalite yönetim sistemine uygun yeni hizmet binamızın oluşumunda yardımını esirgemeyen Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu’na, bölge müdürümüz Yücel Serdar’a, Erdemir Genel Müdürlüğü’ne ve özellikle değerli personelime teşekkür ediyorum” dedi.

SERDAR: “DEVLETİN EN ÖNEMLİ FONKSİYONLARINDAN BİRİNİ YERİNE GETİRİYOR”

Tapu ve Kadastro Kastamonu 19. Bölge Müdürü Yücel Serdar,  dünyada tartışılmayan ve evrensel üç hakkın bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bunlar yaşam, özgürlük ve mülkiyet hakkıdır. Mülkiyet hakkının tesisi ve muhafazasıyla görevli olan kurumumuz, devletin en önemli fonksiyonlarından birini yerine getirmektedir. Ülkemizin en önemli ve en güvenilir kurumları arasında yer alan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz, devlet-vatandaş ilişkilerinin en yoğun yaşandığı kamu kuruluşlarından bir tanesidir. Kurumumuz yaklaşık 19 bin personeliyle yıllık 7 milyon işlem hacmi, 20 milyon vatandaşımızın yanı sıra birçok kurum ve kuruluşumuz ile tüzel kişilere hizmet sunmaktadır. Kurumumuz, yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun, şeffaf, ulaşılabilir, katılımcı, insan odaklı hizmet anlayışıyla ve teknolojiyi en üstün şekilde kullanmaya çalışmaktadır.  Kurumsal gelişim projesi kapsamında hizmet alanlarının iyileştirilmesi amacıyla kurum çalışanlarına sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları temin etmek, eğitim, iletişim imkanları ve motivasyon düzeyleri arttırılarak kurumsal aidiyet duygularının pekiştirilmesi önceliğimizdir. Ereğli tapu müdürlüğümüz, bölgemize bağlı tapu müdürlükleri arasında en fazla işlem hacmine sahip bir müdürlüğümüzdür. Bu kapsamda müdürlüğümüzden hizmet alan vatandaşlarımızın taleplerini huzurlu ve ferah bir ortamda karşılanabilmesi ve çalışanların daha sağlıklı bir mekanda görev yapabilmeleri açısından bu yeni hizmet binasının Ereğli halkımıza verimli hizmetler sunacağı kanaatindeyiz.”^

POSBIYIK: “ KALİTELİ HİZMET SUNACAK”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise çok önemli bir birimin yeni binasının açılış töreninde bulunduklarını belirtti.  Tapu kadastro biriminin vatandaşlar ve belediyeler için vazgeçilmez olduğunu, yeni yerinde daha kaliteli hizmet sunulacağına inandığını ifade eden Posbıyık “Ereğli halkı olarak yine de olmazsa olmazımız, kent meydanında yapılacak kaymakamlık binasının yapılması ve tapu müdürlüğümüzün de orada açılışını yapmanın beklentimiz olduğunu ifade etmek istüiyorum. Tapu Kadastro’nun bu yeni binasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU: “ÖNEMLİ OLAN HİZMET”

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu, hükümet konağını ilk boşaltan kurumun Tapu Müdürlüğü olduğunu belirterek, “Bu açıdan bölge müdürlüğümüz ve genel müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Çorumluoğlu şöyle devam etti:

“Ferah müreffeh bir yer olmuş. Biz ilk geldiğim günde söylediğim gibi, hükümet konağını planladığımız yere yapacağız. Tapu müdürlüğü de orada hizmet verecek. Burası geçici bir bina ama vatandaşın memnun kalacağı bir bina olarak düşünüyorum. Biraz şehir merkezine uzak dediler.  Yedi dakika sürüyor, park sorunu da yok. Çarşıda aradık, bu güzellikte, bu genişlikte bir yer bulamadık.”

Kaymakamlık stajı yaptığı dönemde nüfus ve tapu müdürlüklerinin kenarda köşede kalan yerlerde bulunmasına yönelik işler yapmasının istendiğini belirten Çorumluoğlu şunları kaydetti:

“Bizim en önemli iki birimimiz nüfus ve tapu müdürlükleridir.  Çünkü mülkiyetine sahip çıkamayan bir devlet başka işleri yapamaz. Cumhuriyetin ilanından bugüne en önemli hususlardan biri TC kimlik numarası, öbürü de TAPSİS sistemidir. Artık tapuya giderken önceden sıra al diye bir şey kalmadı, vaktinde geldiğinizde işleminizi yapıp gidiyorsunuz. Bazen gelmeye bile gerek kalmıyor. Bu hizmet biriminin önemli olduğunu düşünüyorum. Bina yapmak işin en kolay tarafıdır, önemli olan hizmet standardını yükseltmek, kaliteyi arttırmak ve vatandaşa hizmettir. Vatandaşa hizmet veremiyorsanız tezgahı kapatın gidin. Bu son derece önemli.”

PROTOKOL TOPLUCA AÇTI

Konuşmaların ardından başta Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Posbıyık olmak üzere Tapu Müdürlüğü’nün açılışı hazırdaki protokol tarafından gerçekleştirildi.  Protokol açılışın ardından düzenlenen kokteyle katıldı, tapu müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık