Ana Sayfa Güncel Tabelayı görmeyen sürücülere bakın ne yaptılar!...

Tabelayı görmeyen sürücülere bakın ne yaptılar!...

Tabelayı görmeyen sürücülere bakın ne yaptılar!...

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi 19:22
Tabelayı görmeyen sürücülere bakın ne yaptılar!...

:

Ereğli'de yapılan akıllı kavşakta sürücülerin kavşak içinde ki araçlara yol vermesi için konan trafik levhasının yetersiz olması sebebiyle hazırlanan pankart köprü ayaklarına asıldı.

Ereğli' de Devrek yol ayrımında köprülü kavşak yapımından sonra sürücülerin kavşak içinden gelen araçlara yol vermemesi ve bundan dolayı yaşanan sorunu ortadan kaldırmak amacıyla Ereğli Belediyesi Ulaştırma müdürlüğü tarafından Elmatepe'den Devrek yol ayrımına iniş, Kepez istikametinden şehir merkezine gidiş ve Ömer Halis Demir bulvarından Devrek yol ayrımına gidiş istikametinde 'Soldan gelen trafiğe yol ver' tabelaları asılmıştı. Asılan bu tabelalara rağmen sürücülerine aynı hatayı yapması üzerine Ulaştırma müdürlüğü tarafından köprü ayaklarına ve koruma demirlerine hazırlanan ve üzerinde tabelalarda olduğu 'Soldan gelen trafiğe yol ver' yazan pankartlar asıldı. Asılan pankart sonrasında trafikte bir nebze olsun rahatlama yaşanırken, pankartı görmeyen sürücülerin soldan gelen trafiğe yol vermediği gözlendi. Ereğli ilçe emniyet müdürlüğü ve Ereğli Belediyesi Ulaştırma müdürlüğü tarafından araç sürücülerine kavşaklarda soldan gelen trafiğe yol vermeleri gerektiği ve yine sürücülerin trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulundular. 

YORUMLAR
 • yorum2017-10-29 14:48:24Emrullah uslu

  Soldan gelene yol ver yerine
  Hoha çüş dur yazılmalı
  Veya dursana lan yazılmalı
  Eğitimsiz sürücü anca bundan anlar

 • yorum2017-10-29 00:17:20Evren

  O kavsak hatali bu yuzden tikaniyor. Ustelik carsiya giden araclar ust gecidi kullanmiyorlar onune gelen alttan geciyor.

 • yorum2017-10-28 21:59:57Hasan Aslan

  Bunu pankart ile anlatana kadar sürücüleri eğitmek daha faydalı olurdu. Çünkü normalde bu genel trafik kurallarına göre ters bir uygulama. Fakat kavşağın içinde trafik yoğun olursa bu sefer yol tıkanıyor. Onun için soldan gelen trafik akışı devam ederse kavşakta tıkanma olmaz. Bunun amacı budur.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Günay’ın testi pozitif çıktı

Başkan Günay’ın testi pozitif çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık