Ana Sayfa Güncel Seyyar satıcının, hasta çocuğu için yardım feryadı…

Seyyar satıcının, hasta çocuğu için yardım feryadı…

Seyyar satıcının, hasta çocuğu için yardım feryadı…

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2017 Perşembe 12:22
Seyyar satıcının, hasta çocuğu için yardım feryadı…

Karadeniz Ereğli’de, Kastamonu’dan getirdiği sarımsakları satarak ailesinin ve hasta çocuğunun geçimini ve tedavi masraflarını karşılamaya çalışan seyyar satıcı hayırseverlerden yardım bekliyor.

Eşi ve iki çocuğu Kastamonu’nun Araç ilçesi Yeşilova Köyü’nde yaşayan ve halen Ereğli’de seyyar sarımsak satıcılığı yapan Uğur Eğmez (30), hasta çocuğu için sosyal yardım aldığını, kendisinin de çalıştığını ancak bu gelirin aylık ilaç maliyetini karşılamadığını belirterek hayırseverlere seslendi.

Çocuğunun tedavisi için gerekirse böbreğini satacağını dile getiren baba Eymez şunları söyledi:

“Eşim ve iki çocuğumla birlikte Kastamonu’nun Araç İlçesi’nde Yeşilova Köyü’nde ikamet ediyoruz. Biri beş, diğeri 4 yaşında iki çocuğum var. 5 Yaşındaki oğlum Muhammet Baki’ye henüz 2 aylıkken kemik erimesi teşhisi koyuldu. O günden beri bu hastalıkla boğuşuyoruz. Maddi durumumuz iyi değil. Çocuğumun tedavisi için devlet kurumlarından aldığım belli miktarda aylık var. Ben de şu an Ereğli’de Kastamonu’dan getirdiğim sarımsakları seyyar olarak satarak geçimimi sağlamaya çalışıyorum.

Oğlum Muhammet Baki’nin ilaç tedavisinin 10 yaşına kadar devam etmesi gerekiyor. Oğlumun tedavisi için kullanılan bir iğne 750 Euro, ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Bu yükü kaldıracak gücümüz yok, büyüklerimiz bize yardım eli uzatmasını bekliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık