Ana Sayfa Güncel Sarıkorkmaz temiz çevre için el ele verdi

Sarıkorkmaz temiz çevre için el ele verdi

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ‘Temiz çevre’ için başlattığı mahalle bilgilendirme toplantısının ilki Sarıkorkmaz Mahallesi'nde yapıldı.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2019 Çarşamba 14:20
Sarıkorkmaz temiz çevre için el ele verdi

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Haydi gelin temiz çevre için buluşalım’ sloganı altında mahallelerde başlattığı bilgilendirme toplantısının ilkini Sarıkorkmaz Mahallesi sakinleriyle birlikte Cumhuriyet halk Evi’nde gerçekleştirdi.

Mahalle muhtarı Ali Kocatürk ve azalarıyla birlikte çok sayıda ev hanımı toplantıya ilgi gösterdi. Temiz İşleri Müdürü Sezgin Okumuş, her mahallede büyüklüğüne göre bir ya da daha çok bilgilendirme toplantısı yapacaklarını belirterek “Geleceğimizi çöpe atmamak için birlikte el ele vereceğiz. Hepinizin temiz çevre bilinciyle bu çalışmalara katılımını ve destek vermesini bekliyorum" dedi. 

Çevre Mühendisi İlkay Kaynak, katılımcılara, evlerde herkesin temiz çevre için neler yapabileceğine ve belediyenin bu konudaki çalışmalarına ilişkin yarım saatlik bir sunum yaptı. Konutlarda atıkların ayıklanması ve geri dönüşüme gönderilmesi konusunda ayrıntılı bilgilendirmede bulunan Kaynak katılımcılardan, atık yağları biriktirmelerini, kullanım ömrü bitmiş pilleri ve kullanılmayan elektronik eşyaları ayırmalarını istedi. Kaynak, “Evimiz, mahallemiz, okulumuz, şehrimiz ve burada yaşayanlar, yakın çevremiz. Hepimiz yaşamımızı sürdürebilmek için temiz havaya, suya, besine kısaca temiz çevreye ihtiyaç duyuyoruz. Çevre kirliliği çevrenin insan eliyle bozulması demektir. Bizler çalışmalarımızla atıkların azaltılmasını, geri dönüşümünü ve bize zarar vermeyecek şekilde bertarafını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Toplantıda, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin faaliyetleri ve atık toplama sistemi konularında bilgilendirmede bulunuldu. Katılımcılara ayrıca patlamış mısır ikram edildi. Kumaş torba ve broşür dağıtıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Flinta masaj salonu ile kendinizi ödüllendirin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık