Ana Sayfa Güncel Sağlık Bakanlığı 'sahte telefon uygulaması'na karşı uyardı

Sağlık Bakanlığı 'sahte telefon uygulaması'na karşı uyardı

Sağlık Bakanlığı 'sahte telefon uygulaması'na karşı uyardı

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2020 Pazartesi 09:50
Sağlık Bakanlığı 'sahte telefon uygulaması'na karşı uyardı
Sağlık Bakanlığı, "Sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir" açıklamasını yaptı ve vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Sağlık Bakanlığının Twitter adresinden yapılan açıklamada, Bakanlığa aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği belirtildi.

"3 bin lira pandemi desteği vaadi"

Vatandaşlara, "Sahte web sitelerine ve bağlantılara tıklamayın, dijital güvenliğinizi tehlikeye atmayın" uyarısı yapılan açıklamada, şunlar anlatıldı:

"Dolandırıcılar her aileye 3 bin lira pandemi desteği ödemesinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj göndermektedir. Sağlık Bakanlığının vatandaşlara maddi destek verme yönünde görevi ve çalışması bulunmamaktadır. Resmi kaynağı olmayan 'edevlet-pandemidestekdetay.com', 'trkisalt.com/pandemidestek' gibi yanıltıcı isimli web sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz. Bilgiye resmi kaynaklardan ulaşın, doğru bilginin yayılmasına destek olun." 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kepez yolu yaya kaldırımları yapılıyor

Kepez yolu yaya kaldırımları yapılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık