Ana Sayfa Eğitim Posbıyık, okullara Atatürk’ün Nutku’nu gönderiyor

Posbıyık, okullara Atatürk’ün Nutku’nu gönderiyor

Posbıyık, okullara Atatürk’ün Nutku’nu gönderiyor

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2021 Perşembe 18:49
Posbıyık, okullara Atatürk’ün Nutku’nu gönderiyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentteki tüm okullara Atatürk’ün Nutku’nu göndereceklerini açıkladı. Evlenen bütün çiftelere Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ile Atatürk’ün Nutku’nu hediye ettiklerini söyleyen Posbıyık, “Sevgili çocuklar, Atatürk’ün Nutku’nu mutlaka okumalısınız” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,kentteki tüm okullara Atatürk’ün Nutku’nu göndereceklerini açıkladı.

Başkan Posbıyık, evlenen çiftlere de Türk Bayrağı, Türkçe meali Elmalı Hoca’ya ait olan Kur’an-ı Kerim ve Atatürk’ün Nutku’nu hediye ettiklerinibelirterek şunları söyledi:

“Sevgili çocuklar, Atatürk’ün Nutku’nu mutlaka okumalısınız. Bütün okullara Atatürk’ün Nutku’nu göndereceğiz. Zaten Belediye olarak evlenen çiftlere 3 hediye veriyoruz. Türk Bayrağı, Elmalı Hoca’nın Kur’an-ı Kerim’i ve Atatürk’ün Nutku… Bunun çok çok önemli olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ülkemizin milli egemenlik ve bağımsızlık mücadelesini her Türk gencinin bilmesi gerekir. Onun için de mutlaka Atatürk’ün Nutku’nu okuması gerekir.”

Kdz. Ereğli Belediyesi Nikah memurluğu, Ekim 2019 tarihinden itibaren başlayan uygulama ile bugüne kadar evlenen 590 çifte Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ile Atatürk’ün Nutku’nu hediye etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık