Ana Sayfa Güncel Posbıyık: "En büyük engel sevgisizliktir"

Posbıyık: "En büyük engel sevgisizliktir"

Posbıyık: "En büyük engel sevgisizliktir"

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2020 Perşembe 12:31
Posbıyık:

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı:

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engel tanımayan bütün dostlarımızı sevgiyle, dostlukla selamlıyorum. Ülkemizde milyonlarca engelli yaşıyor. Şehrimizi de çok sayıda engelli vatandaşımızla paylaşıyoruz. Bunun farkında ve bilincindeyiz. Engellilerin toplumsal hayata tam ve eşit olarak katılabilmeleri için belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.

Onların ihtiyaçlarını anlamak ve çözümü için çalışmalar yapmak en önemli görevlerimiz arasındadır. Bu doğrultuda onlardan gelen istekleri de değerlendirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yollardan, kaldırımlardan, köprülerden, plajımızdan kolaylıkla yararlanmaları, sosyal hayata katılabilmeleri, sanatla kültürle kendilerini geliştirebilmeleri için attığımız adımlarımız artarak sürecek. Kentte gerçekleştirdiğimiz tüm projelere onların da erişimine büyük özen gösteriyoruz.

Onların toplum yaşamıyla ve çevreleriyle bütünleşmelerini sağlayacak önlemler almak Ereğli’yi engelli dostu bir şehir yapmak belediyecilik anlayışımızın gereğidir.

 

Biliyoruz ki bütün engeller önce zihinlerde başlıyor ve zihinlerde aşılıyor. Engellerin aşılması için yalnız bugün değil her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız.

En büyük engel sevgisizliktir… Sevgimiz ve desteğimiz sizinle…

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kızılcapınar su isale hattında arıza oldu

Kızılcapınar su isale hattında arıza oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık