Ana Sayfa Güncel Pandemi'de bir köy susuz kaldı

Pandemi'de bir köy susuz kaldı

Kdz.Ereğli'ye bağlı Dağlıca (Köristan) köyünden gelen hattan su alan Yazıcılar Köyü'nün suyu, suların azalmasıyla Dağlıca'ya yetmediği gerekçesiyle kesildi.

Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2020 Salı 17:49
Pandemi'de bir köy susuz kaldı

Kdz.Ereğli'ye bağlı Dağlıca (Köristan) köyünden gelen hattan su alan Yazıcılar Köyü'nün suyu, suların azalmasıyla Dağlıca'ya yetmediği gerekçesiyle kesildi. 10 gündür suları olmayan 1300 nüfuslu Yazıcılar Köyü'nde ikamet eden vatandaşlar kendi imkanlarıyla tankerle köye su getirtmeye başladı.

VATANDAŞ SERKAN BERBER: "SESİMİZİ DUYUN!.."

Yazıcılar köyünde ikamet eden inşaat işçisi Serkan Berber, yetkililere seslenerek; pandemi sürecinde suların kesildiğini belirtti. Berber; "Ben 100 tl yevmiyeyle inşaatta çalışıyorum. 10 günde 3 tanker su getirdim, köye. 600 tl para vermek zorunda kaldım. Ne kadar bu durum böyle devam edecek, bilmiyorum. Çoluk-çocuğumuz virüs döneminde susuz kaldı. Çok zor durumdayız. Kişisel hijyenimizi sağlayamaz duruma geldik. Devletimizden yardım bekliyoruz", şeklinde konuştu..

MUHTAR ERSOY: "ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Konuyla ilgili açıklama yapan Yazıcılar Köyü muhtarı Muhterem Ersoy, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile iştişarelerin devam ettiğini ve kısa zamanda köylerine tekrar su getireceklerinin altını çizdi. Ersoy: "Sayın Kaymakamımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. Suların azalmasıyla böyle bir problem meydana geldi. Kısa süreli su kesintisi yaşıyoruz. Ama bir şekilde sorunu çözmek için çabalıyoruz. ", dedi.

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milletvekili uyardı!

Milletvekili uyardı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık