Ana Sayfa Güncel Öğrenciler, diplomalarını denizden aldı...

Öğrenciler, diplomalarını denizden aldı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Meslek Yüksek Okulu Ulaştırma Bölümü Deniz ve Liman İşletmeciliğinden mezun olan öğrenciler, diplomalarını denizden aldı.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2022 Çarşamba 08:59
Öğrenciler, diplomalarını denizden aldı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Meslek Yüksek Okulu Ulaştırma Bölümü Deniz ve Liman İşletmeciliğinden mezun olan öğrenciler, diplomalarını denizden aldı.

BEÜ Ereğli Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümünün 30. Yılı dolayısıyla değişik bir etkinlik gerçekleştirildi. Bölümden mezun olan öğrenciler, Yelken İhtisas Kulübünde düzenlenen etkinlik kapsamında ilk olarak kano yarışında kozlarını paylaştı. Daha sonra ise mezun olan öğrenciler denzie attıkları diplomalarını almak için denize atladı.

BEÜ Ereğli Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Barış Demir, okulun 30. yıl kutlamaları kapsamında farklı bir etkinliğe imza atmak istediklerini söyledi. Öğrencilerin denizden diplomalarını almalarını denizle bağdaşmaları için yaptıklarını ifade eden Demir “ Önümüzdeki günlerde daha değişik etkinlikler de gerçekleştireceğiz. Bunlar tek başına da olmuyor, denizcilik paydaşları, denizcilik üyeleri ile birlikte oluyor. Bizlere çok destek verdiler. Söz veriyoruz, biz gençlerimizi denize alıştıracağız, inşallah denizci ülke olma hedefinde sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.

Mezun olan öğrenciler oluşturulan alanda kano kürek yarışları gerçekleştirdi. Denizde bir araya gelerek Türk Bayrağı açan öğrenciler daha sonra da denize attıkları diplomaları yine denizden yüzerek aldılar.

Karadeniz Bölge Komutanlığı'na ait bir botta görevli personel, öğrencilerin yarıştığı ve diplomalarını aldığı bölgede seyir etti.

Okuldan mezun olan Enes Demirci ve Mehmet Demirel’ de gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk kez denizden diploma almanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bana 70 Yaşından sonra cinayet yaptırma...

Bana 70 Yaşından sonra cinayet yaptırma...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık