Ana Sayfa Güncel Ocakcı: "İşçinin ekmeğinden elinizi çekin"

Ocakcı: "İşçinin ekmeğinden elinizi çekin"

Ocakcı: "İşçinin ekmeğinden elinizi çekin"

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2017 Perşembe 13:00
Ocakcı:

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, işçisine en yüksek zam yaptığını ile övünen Kdz.Ereğli Belediyesi'nin, çöp ve çevre temizlik konusunda Temmuz ayı içerisinde ödül alan işçilerini ödüllendirmek yerine, temizlik işçisinin maaşına göz diktiğini iddia etti. Temizlik işlerinde çalışan 45-50 kişinin maaşlarında yüzde 30-40 oranında indirime gitme kararı alındığını anlatan Ocakçı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İŞÇİNİN İTİRAZ ŞANSI YOK"

"Biz bunun böyle olacağını biliyorduk. Kdz. Ereğli Belediyesi, Temizlik İşleri işçilerinin 45-50 kişilik kısmının maaşlarında %30 ve %40’luk indirime gitme kararı almaktadır. Ve ne yazık ki; alınan bu karar yeni yılla birlikte uygulamaya geçirilecektir. İşçinin itiraz şansı yok. İtiraz edenleri, yeni yılda sözleşme uzatmamakla, işten çıkış vermekle, ekmekle tehdit ediyorlar. İşçilerin maaşları üzerinden hesap kitap yapanlar hangi gerekçeye, hangi akıla göre hareket etmektedirler? Yaptıkları yanlış ekonomik politikaların bedelini İşçilerin maaşları üzerinden mi düzeltecekler? Yoksa her sene sözleşmelerini sonlandırıp tekrar başlatarak hak ettikleri tazminatı yok sayarak mı ekonomi yapacaklar? Bu kararın arkasında olan zihniyet bilmiyor mu ki; verilmiş haklar geri alınamaz!

"İŞ SÖZÜ VERDİKLERİNEMİ YER AÇIYORLAR?"

Yoksa, göreve geldikleri günden bugüne kadar iş sözü verdiklerine yer mi açıyorlar? Yoksa, kaybettikleri tazminatların bedellerini işçilerin maaşlarından yaptıkları kesintilerle mi ödeyecekler? Yoksa, bazı taşeron işçilerinin işe gelmeden aldıkları maaşlar var da onun eksiğini mi tamamlayacaklar? Yoksa, belediye içerisinde Müdürlerden daha yüksek maaş alan özel taşeron işçilerine özel bir zamda mı kullanılacak? Kamuoyu bilmelidir ki, İşçinin cebindeki 3 kuruşu hesap edenler Kdz. Ereğli Belediyesinin ekonomisinin iyiye gitmediğini ispat edecesine hareket ediyorlar. Belediyemiz ekonomik olarak tehlikeli bir düzlemdedir.

"İŞÇİNİN EKMEĞİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN"

Uyarıyoruz. İşçinin maaşından, ekmeğinden elinizi çekin. Bu zihniyet sahipleri bilmelidir ki; Fesih tehdidi ile işçileri yıldırmaya çalışanlar, İşçilerin evlerine götürecekleri ekmeğe keyfi müdahaleler yapan bu zihniyet karşısında işçilerimiz sahipsiz değildir. Bu kararı alanlar bilmelidirler ki; Biz işçilerimizin haklarını size yedirmeyeceğiz. İşçilerimizin hak mücadelesinde de sonuna kadar yanında olacağız"

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık