Ana Sayfa Güncel Mutluluğu görülmeye değerdi…

Mutluluğu görülmeye değerdi…

Mutluluğu görülmeye değerdi…

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 09:35
Mutluluğu görülmeye değerdi…

Ereğli'de yaşayan fiziksel ve zihinsel engeli bulunan 50 yaşındaki Muharrem Oktay 2 yılın ardından tekrar akülü sandalyesine kavuştu.

İlçeye bağlı Bölücek Mahallesinde ikamet eden 50 yaşındaki Muharrem Okay’ın fiziksel ve zihinsel engeli bulunuyor. Nevzat Cengiz, Havva Cengiz çifti yaklaşık 3 yıl önce Muharrem Oktay’a akülü sandalye hediye etti. İddiaya göre Muharrem Oktay ile ilgilenen ailesi yağmurlu olan havalarda topladıkları fındıklarının kuruması için kapalı alana sermek için akülü sandalyeyi dışarı çıkartarak bozulmasına neden oldu. Cengiz çifti akülü sandalyeyi teslim alarak Almanya’ya götürerek tamir ettirdiler. Cengiz çifti yaklaşık 2 yıl boyunca evde kalan Muharrem Oktay’a tamir ettirdikleri akülü sandalyeyi teslim ederek aileden daha dikkatli olmalarını istediler. Nevzat Hava Cengiz çifti yaptıkları açıklamada "Arkadaşımıızn tekerlekli sandalyesini yine bizler teslim etmiştik. Ancak kullanamadan arızalnmış. Yeni olması hasabiyle de akülü tekerlekli sandalyeyi alarak yurt dışına götürdük. Tamirini yaptırdıktan sonra yeniden Muharrem Oktay'a teslim ettik. Bunun mutluluğu bizlere yeter"

Cengiz çifti yaptıkları yardımdan dolayı mutlu olduklarını belirtirken engelli kişilerin evde mahsur kalmayıp dışarı çıkarak sosyalleşebilmeleri için yaptıklarını söylediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cuma namazı açık alanlarda kılındı

Cuma namazı açık alanlarda kılındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık