Ana Sayfa Güncel Morcu, verdiği vaatlerle dikkat çekiyor…

Morcu, verdiği vaatlerle dikkat çekiyor…

Süleymanbeyler Köyü muhtar adayı Morcu, su ve kanalizasyon işini çözecek...

Giriş Tarihi: 8 Mart 2019 Cuma 14:32
Morcu, verdiği vaatlerle dikkat çekiyor…

S Rota Haber - 31 Mart 2019'daki yerel seçimleri yaklaşırken, muhtar adayları da sahaya inip çalışmalara başladı. Süleymanbeyler Köyü’nde büyüyen ve muhtar adayı olan İş adamı Mehmet Morcu “hayata geçirmek istediği çalışmaları anlatarak destek istiyor. 

Muhtarlığın bir meslekten öte gönül işi olduğunu ifade eden Morcu, İddialı projeleriyle de dikkat çekiyor. Süleymanbeyler Köyü’nün hizmeti gerçekten hak ettiğini belirten Morcu, Muhtar olduğum taktirde,  güzel hizmetler bırakmak istiyorum”dedi.

 “SÖZ VERMİYORUZ, ALTI DOLU İŞLER BAŞARMAK İSTİYORUZ” 

Morcu; S Rota Haber’e yaptığı açıklamada, 1994 ve 2002 yılları arasında yöneticilik yaptığımız günleri köy halkımız özler hale gelmiş, kısmet olursa daha güzelleriniyapmak istiyoruz. Süleymanbeyler Köyü’nün öncelikli sorunlarının başında su ve kanalizasyon geliyor. "Köyümüz yaklaşık olarak 2500 kişilik bir nüfusa ve 5 mahalleye sahiptir. Seçildiğim taktirde ilk işim kanalizasyon ve su sorununu çözmek, bir de köy yolunun elden geçirilmesi için Özel İdare yöneticilerinin, kapısını aşındıracağım.” Amacım, Süleymanbeyler Köyü’ne yakışır kalıcı hizmetleri getirmektir. 

HİZMET MUHTARI OLACAĞIM

Mahallenin sorunlarını bildiğini ve çözümü içim aday olduğunu dile getiren Morcu, Merkez köy vasfını taşıyan Süleymanbeyler 15 köye eğitim, 20 köye sağlık alanında hizmet vermektedir.  Halk muhtarı kendisine hizmet etsin, sorunlarının tercümanı olsun diye seçer. Biz de bu anlayışla halka hizmet için gayret göstereceğiz. Köyümüzün sorunlarını gündeme getirip, çözümü için gerekli görüşmeleri yapacağız.” 

BÖLGENİN VİZYON KÖYÜ, CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Köyümüzü şu anki atıl ve düzensiz görüntüsünden kurtaracak projelerimizle bölgenin "Vizyon köyü" haline getirip zaten kent merkezinde bir potansiyeli olan köyümüzü cazibe merkezi haline getireceğiz.Ayrıca, köyümüzde siyasi çekişmeler yüzünden kapanan 90 kişinin çalıştığı tekstil atölyesini yeniden kazandırmak için çaba göstereceğiz” 

HER MAHALLEYE BİR PARK VE KAMELYA PROJESİ 

Süleymanbeyler'in giriş kapısı sayılan Subaşı mahallesinin çehresini tamamen değiştireceğiz. Halkımızın teveccühü ve oyları ile Muhtar olduğumuz taktirde caddelerimizi pırıl pırıl ve daha yaşanılır bir hale getireceğiz. Her mahalleye bir park ve kamelya projemiz ile köyümüzde yaşayan siz değerli halkımızın ve çocuklarımızın daha iyi şartlarda yaşam alanlarında vakit geçirmenizi sağlayacağız. 

EREĞLİ- DEVREK ANA YOLUNA TÜP GEÇİT PROJESİ 

Şu an devam diğer projelerimiz ise, Modern, temiz ve hijyenik Hayvan Pazarı, Hayvan Pazarının yanındaki dereye Köprü ve alt kısmına sosyal yaşam alanları, Ereğli-Devrek ana yolundaki mahalle yolumuza tüp geçit projesidir. Bu projeleri de önümüzdeki günlerde Süleymanbeyler köyü halkı ile paylaşacağız." Dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Motosiklet kamyonetin altına girdi…

Motosiklet kamyonetin altına girdi…

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık