Ana Sayfa Eğitim Miniklere teorik ve uygulamalı eğitim verildi

Miniklere teorik ve uygulamalı eğitim verildi

Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik denetimlerinin yanında çocukların eğitimi için de çalışmalar yapılıyor.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2022 Perşembe 08:33
Miniklere teorik ve uygulamalı eğitim verildi

Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik denetimlerinin yanında çocukların eğitimi için de çalışmalar yapılıyor. Bu bağlamda trafik güvenliği ile ilgili olarak çocukların bilgilendirilmesi ve farkındalığın oluşturulması amacıyla sürdürülen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında; Mart ayı boyunca ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak farklı okullarda toplam 576 öğrenciye eğitim verildi.

Bu eğitimlerin aynı şekilde devam edeceği, ayrıca okullarda gerçekleştirilen teorik eğitimlerin yanı sıra çocukların öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak pekiştirmeleri için Polis Lokali bünyesindeki trafik parkında akülü arabalarla eğitimler gerçekleştirileceği öğrenildi. Bunun ilk örneği olarak da bugün Cemile Tatoğlu Anaokulu öğrencilerinden 8 çocuğa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü'nün de katılımıyla uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

Öncelikle parkuru dolaşan çocuklar trafik polislerinin tanıttığı tabela ve işaretlerin anlamlarını öğrendiler. Daha sonra bir kısmı yaya, bir kısmı sürücü olarak iki grup halinde çalışma yapıldı. Eğlenceli bir havada geçen eğitim sonunda çocuklara kek ve meyve suyu ikram edilerek trafikte karşılaştıkları ihlallerde büyüklerini uyarmaları için kırmızı düdük dağıtıldı. Eğitimin tamamlanmasıyla çocuklar mutlu bir şekilde tekrar okullarına döndüler.

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, trafik güvenliği için sadece denetimle yetinmeyip eğitim faaliyetlerine de önem verdiklerini kaydetti. Özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu alanda da bilgi sahibi olmaları için okullarda eğitim çalışmalarına devam edeceklerini, hava şartlarının iyileşmesiyle birlikte başlatılan uygulamalı eğitimlerin de eğitim ve öğretim sezonu sonuna kadar okullarla koordineli bir şekilde sürdürüleceğini, yaz sezonunda da mahallelerden katılımlarla benzer etkinlikler yapmayı planladıklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık