Ana Sayfa Kültür ve Sanat Konser öncesi son provalar yapılıyor...

Konser öncesi son provalar yapılıyor...

Ereğli'de ki, Aşk-Efza Musıki Derneği Türk Sanat Müziği topluluğu, konser öncesi son provalarını yapıyor.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2022 Çarşamba 17:28
Konser öncesi son provalar yapılıyor...

Ereğli'de ki, Aşk-Efza Musıki Derneği Türk Sanat Müziği topluluğu, konser öncesi son provalarını yapıyor.
Dernek binasında, Şef Ersin Kaynar nezaretinde süren çalışmalarda, koro ve solo performanslar ‘tekraren’ seslendiriliyor.
Şef Kaynar, çalışmalar sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süren Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ara verdikleri konser etkinliklerine yeniden başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “mutluluğumuzun yanı sıra bir o kadar da heyecanlıyız. Koroda yer alan ekibimizin de aynı heyecan ile çalışmalarını sürdürdüğünü gözlemliyorum. Bu da beni son derece memnun ediyor. Aramazı yen ikatılan üyelerimizle birlikte gerçekleştireceğimiz konserimizde, davetlilere güzel bir Sanat Müziği Gecesi yaşatmayı hedefliyoruz. Destek olanlara ise ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.
25 Mayıs’ta, Tatoğlu Kültür Merkezi’nde, “Hatıra Defteri” sloganı ile gerçekleştirilecek Türk Sanat müziği Kanseri, saat 20.00’de başlayacak. 2 bölümden oluşan konserde, Türk Sanat Müziği’nin sevilen eserleri koro ve solo olarak seslendirilecek.
İŞTE MÜZİK AŞKI!
Bu arada, konserde solo performansı ile sahne alacak üyeler arasında yer alan Müzik Öğretmeni Funda Çalap’ın da katıldığı konser hazırlıklarına eşi İngilizce öğretmeni Hakan Çalap ve çocukları da destek verdiler.
Çalışmalara ailecek katılan Çalap ailesinin tavrı, üyeler tarafından ‘işte müzik aşkı’ şeklinde yorumlanarak ‘takdirle’ karşılandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık