Ana Sayfa Sağlık Kök hücre tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor

Kök hücre tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor

Kök hücre tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2022 Salı 11:27
Kök hücre tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor

Alaplı ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Döndü Uyan'ın 4 yaşındaki hidrosefeli hastası olan kızı Eylül'e kordon kök hücre tedavisi için gereken 500 bin liranın bulunabilmesi için yardım eli bekliyor.Döndü Uyan bir anne olarak Eylül’ün diğer çocuklar gibi konuşup yürümesini istiyor.

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde yaşayan ve doğuştan sonra 10 gün sonra hidrosefali teşhisi konulan, bugüne kadar geçirdiği 12 ameliyat ile beyinde tümör teşhisi ve epilepsi hastalığa rağmen hayata tutunmaya çalışan, 4 yaşındaki Eylül Asel Uyan için kök hücre tedavisi umut oldu. Anne Döndü Uyan(40) ve baba Kadir Uyan(42) 4 yaşındaki kızlarını kaybetmek istemediklerini söyleyerek, yardım istedi.

Kızının hastalığının ilerlemesi üzerine gözlerini kaybetme tehlikesiyle de karşı karşıya kaldığını ifade eden Döndü Uyan, doğumdan sonra hayatının büyük bir kısmını hastane geçirdiğini ve kızının 12 kez ameliyat masasına yattığını söyledi.bir Televizyon haberlerinde bir kişinin kordon kök hücre tedavisi olduktan sonra sağlığına kavuştuğunu görmesi üzerine anne Döndü ve baba Kadir Uyan, tedavi için kızlarını Ankara’da bir Hastanede bir doktora ulaşan aile, Eylül’e kordon kök hücre tedavisi ile sağlığına kavuşabileceğini öğrendi.
Aile, muayeneyi gerçekleştiren doktorun "3-4 seans bir Kök hücre tedavi uygularsak, ileride bu çocuk sağlığına kavuşur" demesiyle yeniden umutlandı.
Aile ,Ankara’da bulunan bir özel hastanede göreceği kök hücre tedavisi için hayırseverlerden ve iş insanlarından yardım eli bekliyor. Eylül Uyan’ın tedavisi için ise 500 bin TL'ye ihtiyaç var. Eylül için bu para bulunursa sağlığına büyük oranda kavuşabilecek.


‘Tedavisi için 500 bin TL gerekiyor’
Devlet büyüklerinden ve iş insanlarından yardım eli beklediklerini söyleyen Baba Kadir Uyan ve Anne Döndü Uyan, Ankara'da göreceği tedaviyle iyileşeceğine inandığını dile getirdi.Anne Uyan, “ Kızım Eylül, erken doğum nedeniyle beyin kanaması geçirdi.şu an beyninde çok fazla kas ağrıları olduğundan tek tedavi olarak kordon kök hücre tedavi olduğunu duyduk.İnternette üzerinden araştırma sonucunda bitkisel hayattaki çocuk üzerinde denendiğini olumlu sonuçlar alındığını gördük.bizde çok umutlandık.bu tedavi çok masraflı olduğundan Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Çok yüklü bir para isteniliyor. Buna kesinlikle gücümüz yok. Ben bir anne olarak Eylül’ün diğer çocuklar gibi yürümesini konuşmasını istiyorum. Eşlerimiz işçi maddi durumumuz belli. Evlerimizi bile satsak çoğumuz kirada oturuyor bu parayı karşılayamayız. Allah rızası için sesimizi duyun ve bize yardım edin” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık