Ana Sayfa Güncel Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi alkışlarla karşılandı

Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi alkışlarla karşılandı

Türkiye’yi saran orman yangınlarına karşı alevlerle mücadele ederek insanları, hayvanları, ağaçları korumak için özveriyle çalışan itfaiye ekibi, Kdz. Ereğli’ye döndü.

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2021 Pazartesi 12:47
Kdz. Ereğli İtfaiye ekibi alkışlarla karşılandı

Türkiye’yi saran orman yangınlarına karşı alevlerle mücadele ederek insanları, hayvanları, ağaçları korumak için özveriyle çalışan itfaiye ekibi, Kdz. Ereğli’ye döndü. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla yangın bölgesine giden İtfaiye ekibi, Manavgat orman yangınını Türkiye’nin değişik illerinden gelen ekiplerle birlikte kontrol altına almak için yaptığı çalışmaları tamamladı. Belediye Başkanı Posbıyık, belediye yöneticileri ve çalışanları, kahraman 8 itfaiyeciyi alkışlarla ve çiçekle karşıladılar. Posbıyık “Vatan için çalıştınız, sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 2 araç ve 8 personelden oluşan yardım ekibi, Antalya Manavgat’taki orman yangınını kontrol altına almak için verdiği mücadeleyi tamamlayarak Kdz. Ereğli’ye döndü. İtfaiyeciler, Belediye binası önünde, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye yöneticileri ve çalışanları tarafından alkışlarla karşılandı. Posbıyık itfaiyecileri çiçek vererek kutladı ve “Sizlerle gurur duyuyorum. Vatan için gittiniz, çalıştınız geldiniz. Ne mutlu size, ne mutlu bize” dedi.

Posbıyık karşılama sırasında şu konuşmayı yaptı:

“Sağ salim aramıza döndünüz. Son derece mutlu olduk. Orada yaptığınız vefakar çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muhammet Ali Ateş oradaki bilgilerin hepsini bana aktardı. Oradaki köylülerin size gösterdiği sevgi selini, evlerinin yanmaması için ortaya koyduğunuz cesareti anlattılar. Oradan bir çok kişiden telefonlar aldık. ‘Ereğli İtfaiyesini burada gördük’ diye. Hem Manavgatlılardan hem de Ereğli’den gidip oraya yerleşenlerden telefonlar aldık. ‘Gurur duyduk, onurlandık’ dediler. Biz de gurur duyduk. Belediye olarak bütün arkadaşlarımızla ve Ereğli halkı olarak sizlerle gurur duyduk. Hepinizden Allah razı olsun.

O bölgede görev bittiği için, gönderdiler. Yoksa biz devam edecektik. Lojistik ihtiyaçlarını gidermek için Müdürlerini bizzat gönderdik. Afad Müdürü Ahmet Bey ile beraberdiler. Biz gerekiyorsa daha kalabiliriz, dedik. Arkadaşlar da kalmak istiyorlardı ama o bölge yağışlardan sonra rahatladı. Teşekkür ettiler. Geldiler arkadaşlar. Arkadaşların hepsini kutluyorum. Alkışlıyorum.”

Daha sonra ekip adına konuşma yapan İtfaiye Çavuşu Turan Can 10 gündür bölgede yaşadıklarını ve süreci şöyle anlattı:

“Sayın Başkanımızın emri doğrultusunda yangın bölgesine hareket ettik. Ereğli İtfaiyesi olarak Kriz Masası’nın vermiş olduğu görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştık. İlk görev yerine gittiğimizde orada bulunan orman bölümünün bir bölümünün tamamen yanmış olduğunu, bir bölümünün de yanmakta olduğunu gördük. Yangının mahalleye sıçramaması için oradaki itfaiye ekipleri ile emniyet şeridi oluşturduk. Ve kontrolden çıkan yangın, mahalle bölgesine ilerlediği sırada biz de ekiplerimizle birlikte yangının geliş noktasına konumlandık. O bölgede mahalleye sıçramaması için aşırı su baskını ile yangının yoğunluğunu azattık ve ardından soğutma çalışması yaptık. Sabaha kadar o bölgede nöbet tuttuk, tekrar mahalleye yangının sıçramaması için mücadele verdik. Bütün İllerden, ilçelerden itfaiye ekiplerimiz bölgeye sevk edilmişti. Biz de ilçe belediye olarak araröz ve su tankeri ile çalışmalara katılan nadir itfaiyelerdeniz. Bu bölgede elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Bugün 10’uncu günümüz; 9 gün boyunca görev yaptık.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 3 esnaf, Gazi ve Şehit aileleri için kampanya başlattı...

3 esnaf, Gazi ve Şehit aileleri için kampanya başlattı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık