Ana Sayfa Güncel İnternet Haber Sitelerine Lisans alma zorunlu...

İnternet Haber Sitelerine Lisans alma zorunlu...

İnternet Haber Sitelerine Lisans alma zorunlu...

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2019 Pazartesi 17:07
İnternet Haber Sitelerine Lisans alma zorunlu...

S Rota Haber - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nca düzenlenen,"Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamında Sunumu Hakkında Yönetmelik" yürürlüğe girdi.

İnternet-RD yayın lisans ücreti yıllık10 bin TL, İnternet-TV ve İnternet İsteğe Bağlı Yayın Hizmeti (İBYH) lisans ücreti olarak 100 Bin TL ve yıllık net satışlarının Binde 5'ini ödeyecek. 100 bin TL nakdi teminat ile 10 yıl süreli Banka Teminatı verecek.

Tüm Basın yayın, iletişim, görsel, işitsel yayınları kapsıyan ve 24 asil, 2 gecici maddeden oluşan yönetmelik 1 Ağustos 2019'da yürürlüğe girdi. 10 ve 11.nci maddeleri 1 Eylül 2019,'da yürürlüğe girecek.

Anımsatayım. 5651 sayılı İnternet Yasası RTÜK'ün 25.md. yapılan bir değişiklikle 5187 sayılı Basın yasası kapsamına alınmıştı.Yürürlüğe giren bu yönetmelik uyarınca yayın lisansı belgesi başvurularında 5953 sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştıranlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkındaki yasanın maddelerine göre işlem yapılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ParaVoley takımı başarı hikayesini anlattı

ParaVoley takımı başarı hikayesini anlattı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık