Ana Sayfa Güncel İddialar gerçek dışıdır...

İddialar gerçek dışıdır...

Bazı basın organlarında yayınlanan, yaygın basında da yer verilen, sosyal medyada da geniş yankı uyandıran '‘Kdz. Ereğli Belediyesi iftar öncesi yemeği geri aldı’' haberiyle ilgili Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2022 Pazartesi 14:47
İddialar gerçek dışıdır...

Bazı basın organlarında yayınlanan, yaygın basında da yer verilen, sosyal medyada da geniş yankı uyandıran '‘Kdz. Ereğli Belediyesi iftar öncesi yemeği geri aldı’' haberiyle ilgili Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü açıklama yaptı.

Yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi;

Basın, yayın organları ile sosyal medyada ‘Kdz. Ereğli Belediyesi iftar öncesi yemeği geri aldı’ şeklinde gerçeğe aykırı, yanlış ve maksatlı bilgiler içeren haber ve yorumlar üzerine bu açıklamanın yapılması zorunlu hale gelmiştir.

1 - Müdürlüğümüz,ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve yardım koşulları oluşan vatandaşlarımızın talebi üzerine gıda kolisi, sıcak yemek, aceze,ikinci el ev eşyası ve elbise yardımlarında bulunmaktadır.

2- Habere konu edilen aile, 2020 ve 2021 yılında pandemi nedeniyle sıcak yemek talebinde bulunmuş, 65 yaş üstü vatandaşların dışarı çıkamamaları nedeniyle herhangi bir gelir tespitinde bulunulmadan talepleri karşılanmıştır. Aile, 2022 yılı Ramazan ayında da sıcak yemek talebinde bulunmuştur. Kendi beyanlarına göre, yaşlı ve evde iki kişi yaşadıkları bildirilmiştir. 3 gün süreyle kendilerine sıcak yemek ulaştırılmıştır.

3- 5 Nisan 2022 tarihinde belediyemize komşuları ve muhtarlık tarafından ‘ailenin ihtiyacı olmadığı’ ihbarı yapılmış, bunun üzerine müdürlüğümüz personeli ve zabıta görevlisi ile denetime gidilmiştir.

4- Yapılan incelemede, Necati Öztürk’ün 4 bin 98 TL emekli maaşı aldığı, kendisine ait Belen Mahallesi’nde 3 katlı evi, Gülüç Beldesi’nde 1 dairesinin olduğu, aracının olduğu, evinin altında 150 civciv olduğu ve pazarlarda yumurta satışı yaptığı tespit edilmiştir.

5- Ayrıca, kişinin beyanının aksine evde 2 kişi değil, kızları Yaşare Öztürk ile birlikte yaşadıkları belirlenmiştir.

6- Denetim ekibi, yardım koşulları oluşmadığı için kendilerine sağlanan sıcak yemek yardımı hizmetinin bir sonraki günden itibaren kesileceğini bildirmiştir.

7- Haberde iddia edildiği gibi, iftar öncesi verilen yemeğin geri alınması söz konusu değildir ve iddialar gerçek dışıdır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur. 

 

YORUMLAR
  • yorum2022-04-19 16:19:24Uzun

    Olmasi gereken yapilmis burlar ihtiyac sahibi degiler.bu insanlara gerekli islemler yapilnasi gerekir esas ihti yac sahiplerinin onünü kapatmislar.yaziklar olsin

  • yorum2022-04-18 19:45:40Hasan

    DOGRUYSA 3 KATLI EV.1 DAİRE.ARABA.150 CİVCİV 4 BİNİN ÜZERİNDE MAAŞ.YAZIKLAR OLSUN.BELEDİYE HAKLI.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Jandarma'dan patpat kazalarına karşı uygulama

Jandarma'dan patpat kazalarına karşı uygulama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık