Ana Sayfa Güncel Haydi bıcırıklar Şenliğe!..

Haydi bıcırıklar Şenliğe!..

Haydi bıcırıklar şenliğe!..

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2019 Salı 14:30
Haydi bıcırıklar Şenliğe!..

Ereğli Belediyesi yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. 7 Eylül Cumartesi günü, Ereğli’de faaliyet gösteren 10 kreşle birlikte ‘Bıcırıklar Şenliği’ düzenleniyor. Amfi Tiyatro ve çevresindeki çimlik alan, Ereğli'nin renkleri olan yeşil mavi sarılar giymiş bıcırıkların atölye çalışmaları, şarkıları ve danslarıyla cıvıl cıvıl olacak. Belediye Başkanı Halil Posbıyık Ereğli'deki bütün çocukları ve ailelerini şenliğe davet etti.

Ereğli Belediyesi renkli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. 7 Eylül Cumartesi günü Ereğli’de faaliyet gösteren kreşlerle birlikte ‘Bıcırıklar Şenliği’ düzenleniyor.

HER YER SARI YEŞİL MAVİ

Amfi tiyatro ve çevresinde düzenlenecek etkinlik kapsamında mim sanatçıları, palyaçolar çocukları da katacakları gösteriler yapacak. Güneşin sarısını, ormanın yeşilini, denizin mavisini simgeleyen sarı, yeşil mavi renk konseptinde gerçekleşecek etkinlik saat 17.00’de çocuk animasyon etkinlikleri ile başlayacak.

ETKİNLİK MASALARI KURULACAK

Çimlerin üzerine kurulacak masalarda, çocukların katılacağı birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Yüz boyama, model oyuncaklar, sokak oyunları, sanat çalışmaları bunlardan sadece bir kaçı... Dedemin oyuncakları atölyesi de bu kapsamda yer alacak.

Saat 19.00’da Amfi Tiyatro'da şarkılar ve dans gösterileri başlayacak. Mim sanatçıları çocuklara eşlik edecek.

ANİMASYON FİLM FERDİNAND

Bunun hemen ardından saat 20.00’de Amfi Tiyatro'da çocukların sevgilisi boğa Ferdinand animasyon film gösterimi gerçekleştirilecek.

TÜM ÇOCUKLAR DAVETLİ

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bıcırıklar Şenliği ile ilgili hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirterek “Bıcırıklar Şenliği’ne tüm çocuklarımızı ve velileri davet ediyorum. Çocuklarımız için birbirinden güzel etkinlikler hazırladık” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Servis araçları ihaleye çıktı

Servis araçları ihaleye çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık