Ana Sayfa Güncel Hafızlık Taç Giyme Merasimi yapıldı

Hafızlık Taç Giyme Merasimi yapıldı

Hafızlık Taç Giyme Merasimi yapıldı

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2018 Salı 09:24
Hafızlık Taç Giyme Merasimi yapıldı

Ereğli İlçe Müftülüğü tarafından Ormanlı Kız Kur’an kursunda eğitim gören 15 öğrencinin eğitimlerini tamamlayarak hafız unvanı alması dolayısıyla Taç Giyme Merasimi düzenlendi.

Karadeniz Ereğli İ.H.L. Kepez Kur’an Kursu, Ormanlı Kız Kur’an Kursunda hıfzını tamamlayıp icazetlerini alan 15 öğrenci için Hafızlık Taç Giyme Merasimi düzenlendi.
Gülüç Büyük Anadolu Otel’de saat 14.00’da başlayan programa, Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can ve İlçe Müftüsü Recai Albayrak ile hafız olan öğrenciler, hocaları ve aileleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Karadeniz Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 
Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve İl Müftüsü Rüstem Can, Kur´an öğrenme ve ezberleme konusunda Karadeniz Ereğli’nin önemli bir gayret içerisinde olduğunu vurguladılar. Yapılan konuşmaların ardından Hafız olan öğrencilere diplomaları ve hediyeleri, protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
İlahi, şiir, tekbir ve konuşmaların yapıldığı Hafızlık Taç Giyme Merasiminde mehteran gösterisi gerçekleştirildi, Kur’an’dan surelerin okundu.
Program Hafızların taç merasimiyle sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Sempati Çocuk Evi, şanslı çocukların yuvası...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık