Ana Sayfa Güncel FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum

FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Hakkında yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2020 Çarşamba 12:51
FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Hakkında Basın Açıklaması:

Demokrasimize ve halk egemenliğine karşı gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimini ve FETÖ terör örgütünü bir kez daha lanetliyorum.

Başta halkımızın kararlı duruşu ve demokrasiye inanan tüm siyasal partilerin topyekün karşı durması ile bu alçak girişim başarısız olmuş, ülkemizde, Atatürk ilke ve devrimlerine ve cumhuriyetin kuruluş ilkelerine sahip çıkılmasının önemi bir kez daha anlaşılmıştır.

Diğer yandan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına karşın, kalkışmanın siyasi ayağının tespiti ve askeri suçlularıyla birlikte tüm sorumluların hesap vermesi ne yazık ki sağlanmamıştır. 

Adaletin ışığından şaşmadan, laik sosyal hukuk devleti ilkelerine daha sıkı sarılarak, cumhuriyet ilkeleri ve demokrasinin ışığında mücadelemiz devam edecektir.

Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişimine karşı canını vererek şehit olan yurttaşlarımızı ve askerlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı günler diliyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 6 bin 743 sosyal medya kullanıcısı hakkında işlem başlatıldı

6 bin 743 sosyal medya kullanıcısı hakkında işlem başlatıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık